CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Designérka Markéta Killi proměnila starý statek v rodinné sídlo

„Markéto, koupil jsem statek, zařídila byste ho?“ Právě tato klientova věta odstartovala přeměnu starého statku v krásné rodinné sídlo. Designérku Markétu Killi ze sdružení Czech DecoTeam oslovil klient, kterému navrhovala interiér již v minulosti. A protože jsou naladěni, tak říkajíc na stejnou notu, slovo dalo slovo a klient Markétě svěřil návrh a realizaci interiéru celého rodinného sídla.

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

„Markéto, koupil jsem statek, zařídila byste ho?“ Právě tato klientova věta odstartovala přeměnu starého statku v krásné rodinné sídlo. Designérku Markétu Killi ze sdružení Czech DecoTeam oslovil klient, kterému navrhovala interiér již v minulosti. A protože jsou naladěni, tak říkajíc na stejnou notu, slovo dalo slovo a klient Markétě svěřil návrh a realizaci interiéru celého rodinného sídla.

 

Vskutku velkorysý prostor

Jedním z měřítek kvality života člověka je jeho životní prostor. A tady je ho ve dvoupodlažním objektu bývalého statku skutečně na rozdávání. Celý dům má půdorys ve tvaru L. V jedné části žijí příbuzní klienta a v kolmém křídle, které bylo předmětem úprav, pak klient s manželkou a malou dcerkou. Tři lidé si tady užívají opravdu velkorysý prostor.

 

Inspirující, nikoli svazující

Při návrhu interiéru se designérka nechala inspirovat stávající podobou prostoru. Zatímco jiní by mohli brát nutnost ohledu na technické parametry jako omezení, pro Markétu to byla naopak velká výzva. Klient designérce plně důvěřoval a dal jí relativně volnou ruku, přesto několik zásadních podmínek měl.

Beze změny měly zůstaly podlahy, dveře a pohledové prvky, jako např. betonové stropy. Nesmělo se zasahovat do stávající elektroinstalace a vnitřní dispozice. A byly to právě některé stávající prvky interiéru, které daly směr tvorbě jeho nové podoby. Jak sama designérka vzpomíná: „Klient mě limitoval minimálně. Na začátku řekl, co vysloveně nemá rád, ale vzhledem k tomu, že jsme se znali z předchozího projektu, tak šlo o harmonickou spolupráci.“

 

Členové rodiny mají oblibu ve sledování filmů a hraní PC her

Proto obývacímu prostoru vévodí obrovská sedací souprava a velká televizní stěna, za kterou je vedena kabeláž propojující televizor s ostatními zařízeními, jako je play station, blue ray apod.

 

Autorský nábytek

Šikovný a kreativní designér se nikdy nespokojí s pouhým nakupováním a kombinováním jednotlivých, byť originálních, kusů sektorového nábytku a doplňků. To platí i v případě Markéty, která šla při této realizaci cestou produktového designu. Pustila uzdu fantazii a světlo světa spatřily opravdu jedinečné a krásné nábytkové solitéry nebo rovnou celé sestavy.

 

Atypický velký stůl

Klenotem jídelního koutu se tak stal atypický velký stůl pro osm lidí, který stojí na jedné straně na skleněné noze a kolmo k ní stůl podepírá noha v dekoru světlého betonu. Deska stolu evokuje dojem jednoho kusu dřeva. Pro pořízení tak velké dřevěné desky by klient musel sáhnout pořádně hluboko do kapsy, proto se designérka rozhodla pro jiné efektní řešení. Celistvou desku tak nahradila namořená dubová průběžná spárovka, po hranách seříznutá do organického tvaru.

 

Originální čalouněné lavice

Společným prvkem celého interiéru jsou potom originální čalouněné lavice s kovovou podnoží, v různých stylech a rozměrech. Vypadají jednoduše a luxusně zároveň. Můžeme je vidět jak v přízemí v hale, tak i v podkroví, kde tvoří zároveň praktické designové vybavení ložnice a herny s kulečníkem.

 

Použití netradičních materiálů

V tomto interiéru Markéta použila materiál, který nemusí být všem úplně známý. Je jím samolepící kožená fólie použitá na stěnu v hale nebo na obložení čela šuplíků.

"Když byla na začátku řeč o velkorysém prostoru, nejinak je tomu i v případě ložnice rodičů, která je až na dřevěnou část čela postele laděna do klidných přírodních tónů. Světlost interiéru ještě umocňují velká okna po celé délce místnosti, která celý prostor opticky ještě více zvětšují. Samostatnou kapitolou by mohlo být doslova dívčí království pro pětiletou princeznu Terezku, které se rozléhá po celé šířce domu, a skládá se ze samotného pokoje, herny a šatny," dodává s úsměvem designérka.

 

Krásná proměna interiéru se povedla Markétě Killi také díky firmě AMADEO HOLDING s.r.o., kde spolupracovala se Zdeňkem Charvátem z holešovického showroomu. Právě v Amadeo vybírala designérka s klientem celou řadu kobeců do přízemí i podkroví domu. Zastínění oken realizovala Markéta už tradičně se STYLTEX design, spol. s r.o. a designérkou Bronislavou Novotnou. Jejich spolupráce se stala už téměř tradicí.

A jak hodnotí spolupráci s oběma firmami sama designérka? Jednoduše dvěma slovy: "Prostě koncert!"

 

Podívejte se na verzi článku, která vyšla na Novinky.cz.

 

Těšíme se na další společné realizace!

 

váš Czech Deco Team

Další doporučené články

Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalit...

Přidáno 20. 09. 2023
Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled v...

S40 Residence, Bangkok, Thajsko od Invoke

Přidáno 15. 09. 2023
Rezidence S40, označovaná jako "domov v domě", je rekonstrukcí celého jednoho podlaží většího vícegeneračního sídla pro mladý pár v Bangkoku.

Kočičí dům na stromě, Kamakura, Japonsko, Tan Y...

Přidáno 13. 09. 2023
Pro kočky je dům celým jejich světem. S přáním naučit se navrhovat dům z pohledu našich nejdražších kočičích miláčků jsme se rozhodli považovat naš...

Dorsis LINUS – montáž skryté podlahové-soklové ...

Přidáno 12. 09. 2023
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti...