CZECH DECO TEAM

Přihlásit

TOP NOVINKA CZECH DECO TEAMU

DORSIS WOODY – dveře lícují se stěnou díky unikátní skryté a rámové zárubni

DORSIS WOODY – dveře lícují se stěnou díky unikátní skryté a rámové zárubni

Jiří Novotný

17. 6. 2021

Jiří Novotný

17. 6. 2021

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na tradiční tvary a povrchy dveří s reliéfy či masivními zárubněmi a respektovali je jako dominantní součást interiéru, moderní konstrukce dveří a zárubní ale nabízejí řadu nových způsobů řešení dveřního prostoru.

Zcela unikátní řešení představuje kombinace dveří se skrytou zárubní Dorsis FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY.

 

 

Trend minimalismu a estetické čistoty vede v posledních letech k potřebě zjednodušit dveřní prostor a umenšit roli dveří i zárubní. V řadě interiérů ale prospěje designová souhra mezi dveřním křídlem a zárubní, i když stále chceme, aby dveře lícovaly se stěnou.

 

 

„Unikátní kombinace skryté zárubně Fortius 52 s rámovou zárubní Woody umožňuje volně pracovat s estetikou prostoru v duchu všech minimalistických principů a zároveň využít designových možností, které přidaná rámová zárubeň nabízí,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Přitom stále platí, že i rámová zárubeň Woody je bez výstupků, zdobných prvků v jedné nerušené linii se zdí.“

Proč si vybrat Dorsis WOODY?

Dorsis Woody ocení architekti i stavitelé, kteří potřebují kombinovat moderní design a klasické interiérové prvky. Klasické skryté zárubně představují optimální řešení dveřního prostoru – srovnají dveře do jedné roviny se stěnou, skryjí funkční prvky (zámek a panty) a omezí zdobné prvky. Viditelná zůstává pouze tenká mezera mezi zdí a dveřní plochou. Přidaná plochá zárubeň Woody pak umožní vizuálně zvětšit dveřní prostor použitím stejného materiálu na dveře i zárubeň nebo dokonce zvolit kontrastní povrch či barevnost při zachování ničím nerušené linie stěny.

 

Jaké jsou hlavní výhody konceptu WOODY?

  • univerzální systém pro zdivo i SDK příčky s otevíráním dovnitř i ven
  • průchodová výška až 2700mm
  • variabilita povrchu dveří i zárubní – od přírodní dýhy přes CPL desky ve škále odstínů RAL a NCS a různých dekorech. Dveře jsou dostupné v plné i prosklené variantě.
  • možnost aplikace volitelných prvků – skrytých samozavíračů a dveřních zarážek, elektrického otevírání, atd.
  • bezspárové napojení rámové zárubně zajišťující čistotu a eleganci dveřního otvoru

Design až na prvním místě

Přiznejme si, že zákazník se více soustředí na vzhled dveří, než na technické řešení zárubně. Klíčem k úspěchu je nadstandardní variabilita povrchů – nejen, že dveře mohou být libovolně barvené, dekorované či dýhované, kouzlo Woody spočívá v designovém souladu mezi dveřním křídlem a plochou zárubní.

 

 

Zárubeň Woody může mít stejný povrch, jako dveře, a tak elegantně rozšířit dveřní plochu. V případě využití dýhy je k dosažení bezchybného designu se vždy dveře i zárubně vyrábějí ze stejného kmene, aby bylo dosaženo stejné barvy a kresby u dveří i zárubně.

Chceme-li využít dveřní plochu jako dominantní vizuální prvek interiéru, můžeme nechat dveře barevně kontrastovat se zárubní. Spojení kontrastu dveřní křídlo/zárubeň s dalšími stylotvornými prvky interiéru, výmalbou či nábytkem umožní dosáhnout unikátních designových výsledků.

Instalaci skrytých zárubní je třeba rozmyslet včas

Koncept Woody vychází vstříc kreativním požadavkům architektů, stejně jako u standardních skrytých zárubní Dorsis je ale potřeba plánovat instalaci s předstihem. Každá  zárubeň se zhotovuje na míru konkrétnímu projektu a navíc se instaluje pod omítku ještě v průběhu finálních stavebních prací.

 

 

Hliníkový rám zárubně má unikátní profil, který usnadňuje montáž, konstrukce je navíc dodávaná smontovaná včetně ochranných prvků. Je také vybaven ochrannými plastovými kryty, aby při montáži a omítání nedošlo k poškození nebo poškrábání. Teprve po dokončení všech stavebních prací se snímají ochranné kryty a instaluje dveřní křídlo.

„Dorsis Woody představuje designový vrchol naší současné nabídky. Díky přidané ploché zárubni můžeme umocnit charakter celého interiéru, povýšit dveřní plochu na úroveň domácího designového prvku,“ zdůrazňuje David Velímský.

Více o skrytých zárubních Dorsis Fortius 52 naleznete v článku DORSIS – dveře se skrytými zárubněmi patří do moderního interiéru

 

www.dorsis.cz

Další doporučené články

Levné domací trezory na peníze (2)

Trezor jen pro boháče? Omyl, měli byste ho mít doma i vy

Máte doma hotovost, cennosti, důležité dokumenty a věci, o které nikdy nechcete přijít? Neznáme snad nikoho, kdo by na tuto otázku mohl s klidným svědomím říci ne. Navzdory tomu doma většina rodin nemá trezor. Přitom jde o poměrně malou investici, která vydrží klidně i na celý život, minimálně ale 20 let. A pravděpodobně se vyplatí i vám.

Luxusní postele na míru Johann Malle (1)

Luxusní postele na míru od Johann Malle jsou splněný sen pro designéry

Máte doma hotovost, cennosti, důležité dokumenty a věci, o které nikdy nechcete přijít? Neznáme snad nikoho, kdo by na tuto otázku mohl s klidným svědomím říci ne. Navzdory tomu doma většina rodin nemá trezor. Přitom jde o poměrně malou investici, která vydrží klidně i na celý život, minimálně ale 20 let. A pravděpodobně se vyplatí i vám.

Cobra UNICO – Jaký tvar má krása?

Máte raději přímočarost minimalismu nebo rafinovanost zdobných detailů? Přímé čisté křivky nebo oblé historizující linie? Společnost Cobra v nové kolekci UNICO dovedně kombinuje minimalistický i tradiční přístup a představuje devět modelů dveřních kování, které spojuje unikátní design, prémiová kvalita, dokonalá ergonomie a hlavně italský esprit.