CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Duravit White Tulip by Philippe Starck – La Différence

První kompletní koupelnová série od Philippe Starcka – elegantní a neskromná.   

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

První kompletní koupelnová série od Philippe Starcka – elegantní a neskromná. 

 

Se sérií White Tulip, vytvořil Philippe Starck svou první kompletní koupelnu.

Od van, umyvadel a nábytku, přes toalety a bidety až po odpovídající zrcadla a kompletní řadu armatur – neobvyklý tvar všech komponent v kopíruje organickou siluetu rozkvetlého tulipánu a rozvíjí tak téměř sochařský a jemný charakter. Expresivní detaily a nadčasový design v kombinaci s prvotřídním zpracováním a nejmodernější technologií splňují ty nejvyšší nároky.

Díky své jedinečné ergonomii a odlišným stylovým světům, se White Tulip hodí do každého interiéru s mnoha designovými možnostmi – od kultivovaného a sofistikovaného městského podkroví, až po svěží a přirozené prostředí venkovského domu.

 

 

Ve spolupráci s Duravitem jsem vždy vytvořil design, který je extrémně puristický, extrémně minimalistický a nadčasový. V určitém okamžiku jsem si uvědomil, že této dokonalosti možná chybí parametr: pocit, jakási nostalgie v pozitivním smyslu.

Místo toho, abych vytvořil naprosto nadčasové kousky, jsem chtěl, aby kolekce White Tulip zapadala do našich životů; mohla by to být buď starožitná sbírka, která byla ve své době moderní, nebo moderní sbírka se vzpomínkami na minulost.

Tajemství série White Tulip spočívá v luxusním vzhledu, sofistikovaném a ergonomickém designu, ale především v láskyplné realizaci objektů. A to je ten rozdíl.“, Philippe Starck.

 

 

Zvláštním poutačem je samostatně stojící keramické umyvadlo navržené v monolitickém provedení, které je k dispozici s připojením vody a odpadu do stěny nebo přes podlahu, v závislosti na konstrukčních podmínkách.

Svým esteticky tvarovaným, mírně ven skloněným okrajem ve stejném stylu, zapůsobí i kulaté umyvadlo na desku. Tento tvar kopíruje také umyvadlo, které je při pohledu shora pravoúhlé. Dá se kombinovat s nábytkem a je dostupné ve dvou velikostech. Nabídku završuje umývátko dostupné také jako umývátko do nábytku.

K dispozici jsou volně stojící a nástěnné toalety a bidety, které odpovídají expresivním umyvadlům. Styl White Tulip je také jasně rozpoznatelný u pisoáru. Toalety jsou vybaveny novou splachovací technologií HygieneFlush. Nezávislé testy ukazují, že tento nový typ splachování optimálně čistí celý vnitřní povrch toalety. Dokonale promyšlený tok vody vytváří vír, který zaručuje ideální oplach za všech okolností se 4,5 litry vody.

Pro ještě větší hygienu jsou všechny nové toalety s technologií HygieneFlush standardně vybaveny osvědčenou keramickou glazurou HygieneGlaze. HygieneGlaze, který je součástí glazury toalety, zajišťuje, že přibližně 90% je zabito již po šesti hodinách a přibližně 99,9% (např. Bakterie E. coli) je zabito po 24 hodinách. Vynikající kvalita White Tulip se odráží také v nové celoživotní záruce, kterou společnost Duravit poskytuje na keramiku této série.

 

 

Elegantní nábytek je stejně mimořádný a ušlechtilý, jako celá série. Zkosené hrany, které jsou extrémně jemně zpracované, podtrhují precizní povahu nábytku White Tulip, jehož šířky se pohybují od 350 do 1300 mm. Skříňky pod umyvadlo a polovysoké skříňky se dvěma nebo třemi skleněnými policemi jsou k dispozici v pěti barvách s vysoce lesklým nebo saténovým povrchem. Alternativně, lze pro přední stranu zvolit povrch z masivního dřeva – přírodní dub nebo americký ořech.

Jednu zvláštnost nabízejí samětově matné povrchy: na tomto speciálním lakovaném povrchu téměř samy “zmizí” malé škrábance, takže nábytek vypadá vždy jako nový.Čištění a údržba je navíc obzvláště snadná díky speciálnímu povlaku proti otiskům prstů.

Vzrušující designový prvek nabízí volitelná, výrazná úchytka v chromu. Lze ji použít jako kontrast k matnému laku a povrchům z masivního dřeva nebo jako výrazný efekt u vysoce lesklého laku.

 

 

Zásuvky jsou vybaveny pohyblivými nábytkovými úchyty ve tvaru prstenu a jsou samozavírací. Ve variantě bez úchytu jsou také vybaveny Tip-on technologií a lze je proto pohodlně ovládat mírným tlakem. Osvětlené zásuvky se při otevření a zavření automaticky zapínají a vypínají.

Další praktický úložný prostor nabízí kombinace kulatého umyvadla na skříňky pod umyvadlo, která je k dispozici ve všech barvách série White Tulip. Barvu polic lze také libovolně zvolit.

Dalším zvláštním nábytkovým prvkem je stojící chromovaná konzola s dřevěnou policí, kterou lze také vybavit jedním nebo dvěma bočními kulatými držáky na ručníky.

Zrcadla, ze série White Tulip, jsou k dispozici jako verze se senzorem nebo s ovládáním přes aplikací. Napínavý vzhled vytváří zrcadlové sklo, které je posunuto dopředu. Výsledkem je, že povrch zrcadla kolem světelného pole vypadá téměř průhledně.

Teplotu světla s paměťovým efektem lze synchronizovat a regulovat spolu s dalšími propojenými světly pomocí aplikace „Casambi“, která se etablovala jako reference pro aplikace v inteligentních domácnostech. Kromě toho lze zrcadla ztlumit a vyhřívání zrcadla může být zapnuto nebo vypnuto.

 

 

Samostatně stojící vana s bezešvým akrylovým panelem navazuje na tvar keramiky. V oválném provedení jsou k dispozici dvě velikosti: 1800x800mm a pro menší půdorysy 1600x900mm. Kruhová vana o průměru 1400 mm nabízí uvnitř velkorysý prostor.

S řadou White Tulip navrhl Philippe Starck pro Duravit poprvé řadu vodovodních armatur. Důsledným designovým prvkem je rukojeť ve tvaru tulipánu, která přebírá tvar umyvadel a van a díky jemně leštěnému povrchu se obzvláště snadno a příjemně používá. Obzvláště elegantně vypadá 160 jemných, svisle gravírovaných pruhů. Umyvadlové baterie jsou k dispozici v různých komfortních výškách S, M a XL. K dispozici jsou také bidetové, sprchové a vanové armatury.

Jemné a rafinovaně minimální linie série White Tulip mohou v každém prostředí vytvořit elegantní akcenty. Každodenní příjemný pocit završují nejmodernější technologie, jako jsou HygieneFlush a HygieneGlaze, Tip-on technologie a samozavírání, stejně jako vyhřívání zrcadel a přizpůsobitelné osvětlení prostřednictvím aplikace.

 

Duravit AG

Založen v roce 1817 v Hornbergu ve Schwarzwaldu, je v současné době Duravit AG přední výrobce designových koupelen. Společnost je celosvětově zastoupena ve 130 zemích a stojí za inovacemi v oblasti originálního desginu, technologií zajišťující komfort a nejvyšší kvalitu. Ve spolupráci se světově renomovanými sítěmi designerů jako Philippe Starck, sieger design, Christian Werner, Cecilie Manz a mladých talentů jako Bertrand Lejoly nebo Kurt Merki Jr. vznikají jedinečné koupelny, které trvale zvyšují kvalitu života. Produktové portfolio Duravitu obsahuje sanitární keramiku, koupelnový nábytek, vany a sprchové vaničky, wellness systémy, bidetová sedátka, armatury, koupelnové doplňky a instalační systémy.

Philippe Starck

Philippe Starck, světoznámý tvůrce s všestrannou vynalézavostí, se vždy zaměřuje na to podstatné, svou vizi: to, co je vytvořeno, musí zlepšit životy co největšímu počtu lidí v jakékoli formě. Tato filozofie z něj učinila jednoho z průkopníků a ústředních postav konceptu „demokratického designu“.

Díky své plodné práci ve všech oblastech, od výrobků každodenní potřeby (nábytek, lis na citrony, elektrická kola, individuální větrná turbína) přes architekturu (hotely, restaurace, které mají nárok být stimulujícími místy), až po lodní a vesmírné technologie (mega jachty, obytný modul pro soukromou vesmírnou turistiku), pokračuje ve zkoumání limitů a požadavků designu a stal se jedním z nejviditelnějších a nejuznávanějších tvůrců mezinárodní současné scény. Philippe Starck a jeho manželka Jasmine tráví většinu času v letadlech nebo „uprostřed ničeho“.

www.starck.com / Facebook @StarckOfficial / Instagram @Starck Philippe Starck

Další doporučené články

Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalit...

Přidáno 20. 09. 2023
Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled v...

S40 Residence, Bangkok, Thajsko od Invoke

Přidáno 15. 09. 2023
Rezidence S40, označovaná jako "domov v domě", je rekonstrukcí celého jednoho podlaží většího vícegeneračního sídla pro mladý pár v Bangkoku.

Kočičí dům na stromě, Kamakura, Japonsko, Tan Y...

Přidáno 13. 09. 2023
Pro kočky je dům celým jejich světem. S přáním naučit se navrhovat dům z pohledu našich nejdražších kočičích miláčků jsme se rozhodli považovat naš...

Dorsis LINUS – montáž skryté podlahové-soklové ...

Přidáno 12. 09. 2023
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti...