Stavba o rozloze 10,120 ft² se skládá ze dvou částí: klenutého přístrojového pole obloženého kovem a kanceláře a obytných prostor obložených opáleným dřevem. V přístrojové hale jsou umístěna zásahová vozidla a pracovní prostory, jako je dílna, myčka a sklad bunkrů a místnost pro záchranáře. V přilehlých obytných prostorách sídlí posádka a je zde denní místnost, kuchyň, posilovna, sprchy, šatny a palandy. U hlavního vchodu do obytných prostor je umístěn prostor pro příjem veřejnosti, včetně kanceláře stanice, konferenční místnosti a administrativních prostor okresu. Na povrch dřeva byla použita tradiční japonská technika Shou Sugi Ban, která poskytuje ochranu před hnilobou, rozkladem a hmyzem. Hřejivé verandy obložené západním červeným cedrem vroubí obytné prostory a poskytují bohaté srovnání s přilehlým zuhelnatělým dřevem. Cedr pokračuje do interiéru budovy naplněného denním světlem a prolíná interiér s exteriérem. Lehký kov obepíná exteriér přístrojového pole, zatímco lepené tudorovské oblouky překlenuté cedrovými palubkami s perem a drážkou se klenou nad motory v interiéru.
Stanice využívá využití denního světla, pasivní solární vytápění, vysoce účinné opláštění budovy, účinný mechanický systém, LED osvětlení a nízkoprůtokové vodovodní armatury. Ve spojení se střešním solárním panelem a záložním generátorem přispívají tyto pasivní a aktivní udržitelné strategie k odolné konstrukci stanice.
Orientace budovy se mění tak, že východní veranda a denní místnost, kde posádky tráví většinu času, jsou natočeny tak, aby zachycovaly výhled na Kaskádové pohoří, a kovově opláštěný hangár pro techniku je obrácený k silnici, což představuje pro veřejnost nejlépe rozpoznatelný prvek hasičské stanice – motory. Přírodní, netoxické materiály použité v celém objektu poskytují posádce zdravé, regenerační prostory pro načerpání sil po aktivní službě.