CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Top novinka Czech Deco teamu

Klasická nebo rozkládací sedačka? Vyberte si stylové posezení i kvalitní spánek

Výběr sedačky patří k nejzásadnějším volbám při zařizování domova. Pohovka tvoří srdce obývacího pokoje, proto by měla být zároveň stylová a funkční. V případě menších interiérů poslouží jako plnohodnotné lůžko pro příležitostné nocležníky rozkládací pohovka. Jaká kritéria by měla ideální sedačka splňovat? To se dozvíte v článku a v instruktážních videích, která jsme pro vás připravili.

Alax

09. 12. 2022

Alax

09. 12. 2022

Nejprve je potřeba dobře analyzovat budoucí uživatele pohovky, její účel a také dispozice vašeho prostoru. Jestliže se v domácnosti vyskytují děti a domácí mazlíčci, měli byste zvolit kousek z odolných materiálů, který se snadno udržuje a odolá například polití nebo poškrábání. Pokud u vás přespává návštěva, oceníte sedačku rozkládací. Dbejte však na provedení matrace! Do menších místností je skvělým kouskem i pohovka s úložným prostorem, kam jednoduše uložíte vše, co nechcete mít na očích. V případě skládací varianty třeba polštář a peřinu.

Pohovka do každého interiéru

Nejoblíbenější volbou i nadále zůstávají klasické pevné sedačky. Na trhu je najdete v široké škále velikostí i tvarů. Místo v garsonkách ušetří pohovky rohové. Sedačky do tvaru písmene „U“ naopak doporučujeme do velkorysejších interiérů, kde využijete větší počet míst k sezení. Stále větší popularitě se těší modulární sestavy. Jednotlivé sedací díly poskládáte podle svého vkusu i potřeb – doslova jako stavebnici. Pokud máte početnější rodinu, ale toužíte po variabilitě, vyzkoušejte menší pohovku doplněnou křesly, otomanem nebo poufy ze stejné kolekce. Potrpíte si na maximální komfort a luxusní provedení? Pak si zamilujete sedačky s polohovatelnými opěrkami a podnožkami, které lze ovládat i elektronicky, například pomocí dálkového ovládání.

Luxusní kůže nebo odolný textil?

Konstrukce klasické pohovky se nejčastěji vyrábí z kombinace dřeva či dřevotřísky a kovu. Rozkládací sedačky mají konstrukci zpravidla pouze kovovou. Potahy můžete vybírat z bohatého katalogu barevných a materiálových provedení, jako je kůže, koženka či textilie. Předností kůže je nesporně luxusní vzhled a vysoká odolnost, nevýhodou pak vyšší cena, v zimě pocity chladu a v létě zase lepivého povrchu. Ekonomičtější, prodyšnější a pohodlnější variantou jsou potahy látkové. Pokud však sedačku budete sdílet s dětmi či zvířátky, vyhněte se citlivým materiálům, jako je semiš, samet nebo hedvábí.

 

Údržbu čalounění usnadní jednobarevné provedení v neutrálních krémových, béžových či šedých odstínech. Styling můžete posléze doladit výrazným polštářkem nebo plédem, který vás v chladných měsících zároveň i zahřeje. Potahy vybírejte ideálně snímatelné, které lze vyčistit nebo vyměnit. Jejich odolnost vůči tření klasifikuje tzv. hodnota Martindale – čím vyšší, tím lepší!

 

Stále si nevíte rady s výběrem? Přijďte k nám do pražského showroomu Alax, kde vám naši specialisté pomůžou zvolit kousek přesně pro vás.

Další doporučené články

Jaké bylo CZECH DECO TEAM Neformální setkání dn...

Přidáno 08. 02. 2023
Ve čtvrtek 2. února 2023 proběhlo znovu po několika letech tzv. Neformální setkání CDT. Jedná se o setkání architektů, designérů a zástupců firem, ...

Dům NAU ve španělském Ciudad Realu od MUKA Arqu...

Přidáno 08. 02. 2023
V městském kontextu, kde jsou sousední domy nutně připojeny k sobě bočními stěnami a vytvářejí lineární sled proti sobě stojících objemů, materiálů...

Vila Darya v Nowshahru, Írán, Zahra Fathi &...

Přidáno 08. 02. 2023
Vila Darya byla navržena na pozemku o rozloze 4500 metrů u krásného pobřeží Kaspického moře v Nowshahru. Návrh půdorysu přízemí byl podle požadavku...

Pod vrcholem. Rekonstrukce a přístavba rodinnéh...

Přidáno 08. 02. 2023
Jižní svahy prvního velkého předměstí hlavního města Prahy vždy lákaly k nóbl bydlení. Romantizující delirium typické výstavby se strmými střechami...