CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Top novinka Czech Deco teamu

Klasická nebo rozkládací sedačka? Vyberte si stylové posezení i kvalitní spánek

Výběr sedačky patří k nejzásadnějším volbám při zařizování domova. Pohovka tvoří srdce obývacího pokoje, proto by měla být zároveň stylová a funkční. V případě menších interiérů poslouží jako plnohodnotné lůžko pro příležitostné nocležníky rozkládací pohovka. Jaká kritéria by měla ideální sedačka splňovat? To se dozvíte v článku a v instruktážních videích, která jsme pro vás připravili.

Alax

09. 12. 2022

Alax

09. 12. 2022

Nejprve je potřeba dobře analyzovat budoucí uživatele pohovky, její účel a také dispozice vašeho prostoru. Jestliže se v domácnosti vyskytují děti a domácí mazlíčci, měli byste zvolit kousek z odolných materiálů, který se snadno udržuje a odolá například polití nebo poškrábání. Pokud u vás přespává návštěva, oceníte sedačku rozkládací. Dbejte však na provedení matrace! Do menších místností je skvělým kouskem i pohovka s úložným prostorem, kam jednoduše uložíte vše, co nechcete mít na očích. V případě skládací varianty třeba polštář a peřinu.

Pohovka do každého interiéru

Nejoblíbenější volbou i nadále zůstávají klasické pevné sedačky. Na trhu je najdete v široké škále velikostí i tvarů. Místo v garsonkách ušetří pohovky rohové. Sedačky do tvaru písmene „U“ naopak doporučujeme do velkorysejších interiérů, kde využijete větší počet míst k sezení. Stále větší popularitě se těší modulární sestavy. Jednotlivé sedací díly poskládáte podle svého vkusu i potřeb – doslova jako stavebnici. Pokud máte početnější rodinu, ale toužíte po variabilitě, vyzkoušejte menší pohovku doplněnou křesly, otomanem nebo poufy ze stejné kolekce. Potrpíte si na maximální komfort a luxusní provedení? Pak si zamilujete sedačky s polohovatelnými opěrkami a podnožkami, které lze ovládat i elektronicky, například pomocí dálkového ovládání.

Luxusní kůže nebo odolný textil?

Konstrukce klasické pohovky se nejčastěji vyrábí z kombinace dřeva či dřevotřísky a kovu. Rozkládací sedačky mají konstrukci zpravidla pouze kovovou. Potahy můžete vybírat z bohatého katalogu barevných a materiálových provedení, jako je kůže, koženka či textilie. Předností kůže je nesporně luxusní vzhled a vysoká odolnost, nevýhodou pak vyšší cena, v zimě pocity chladu a v létě zase lepivého povrchu. Ekonomičtější, prodyšnější a pohodlnější variantou jsou potahy látkové. Pokud však sedačku budete sdílet s dětmi či zvířátky, vyhněte se citlivým materiálům, jako je semiš, samet nebo hedvábí.

 

Údržbu čalounění usnadní jednobarevné provedení v neutrálních krémových, béžových či šedých odstínech. Styling můžete posléze doladit výrazným polštářkem nebo plédem, který vás v chladných měsících zároveň i zahřeje. Potahy vybírejte ideálně snímatelné, které lze vyčistit nebo vyměnit. Jejich odolnost vůči tření klasifikuje tzv. hodnota Martindale – čím vyšší, tím lepší!

 

Stále si nevíte rady s výběrem? Přijďte k nám do pražského showroomu Alax, kde vám naši specialisté pomůžou zvolit kousek přesně pro vás.

Další doporučené články

Byt v eklektickém stylu šéfdesignéra In2design ...

Přidáno 11. 02. 2024
In2design: Díky správnému plánování a rozdělení do zón vznikla ložnice, dětský pokoj pro Sophii a kuchyň s obývacím pokojem. Místnosti jsou propoje...

Investoři z GCC mají vzácnou příležitost vlastn...

Přidáno 09. 02. 2024
Nejnovější projekt společnosti Barratt London se skládá z pouhých sedmi domů v zóně 3 jihozápadního Londýna. Průměrné ceny nemovitostí v této oblas...

ART-MAFI přináší dřevěné podlahy pro náročné: „...

Přidáno 08. 02. 2024
Masivní dřevěné podlahy jsou většinou lidí považovány za ten nejpříjemnější a nejvíce přírodní materiál, který si můžete do svého interiéru dopřát....

Rezidence Big Sky Montana navržená společností ...

Přidáno 06. 02. 2024
Kor Architects: Útočiště lyžařů, v němž se mísí tradiční montanská rustikálnost s čistými moderními liniemi inspirovanými průmyslovou minulostí státu.

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG