CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Top novinka Czech Deco teamu

8 nejlepších nápadů jak z malé koupelny vytvořit útulné místo

Hnutí malých domů získává na popularitě a s tím přichází i nutnost efektivního využití prostoru. I v malém bydlení lze vytvořit pocit luxusu a komfortu. Zvláště v oblasti koupelny existuje mnoho způsobů, jak dodat tomuto místu šmrnc, ačkoli prostor může být omezený. V našem článku vás provedeme 8 jednoduchými kroky, které transformují vaši koupelnu v elegantní útočiště.

Socharska_007

12.6.2022

CZECH DECO TEAM

27. 09. 2023

Mnoho lidí považuje obrovské otevřené prostory za znak luxusu. Stále více lidí se však rozhoduje pro bydlení v kompaktních domech a mikrobytech. Hnutí takzvaných malých domů rychle roste na popularitě, zejména v posledních několika letech. Pokud je i vaše bydlení relativně malé, můžete ho několika promyšlenými změnami proměnit v pohodlnější prostor.

Jedním z nejvýznamnějších vylepšení, které můžete v domácnosti provést, je zkrášlení koupelny. I když nemáte k dispozici mnoho prostoru, můžete podle osmi jednoduchých kroků dodat prostoru koupelny nádech luxusu.

Pokud vás zajímá, jaké to jsou, rádi vás jimi provedeme. Vytvoření iluze prostoru pomocí oválné vany, instalace tmavé podlahy, volba žebříkových radiátorů, použití světlých barev na stěnách, nákup koupelnových předmětů s hladkými, zaoblenými hranami a volba zrcadlových skříněk - všechny tyto nápady mohou váš domov učinit luxusnějším. Projděte si je s námi jeden po druhém.

Žebříkové radiátory

Pokud máte otevřenou koupelnu, je důležité ji opticky oddělit od zbytku místnosti. Jednou z nejlepších možností, kterou můžete v tomto ohledu učinit, je instalace žebříkových radiátorů. Velmi snadno se s nimi pracuje, jsou cenově dostupné a velmi funkční. Na takový radiátor můžete například zavěsit ručník, což vám pomůže dodat koupelně luxusnější atmosféru a zároveň ušetřit místo.

Při instalaci nového radiátoru je dobrým zvykem provést údržbu ohřívače vody. Nepotřebujete k tomu odborníka, protože tento proces je jednoduchý. Stačí vědět, jak propláchnout ohřívač vody a provést další drobné opravy. Tímto způsobem můžete ušetřit čas i peníze, proto se nebojte do svého ohřívače vody investovat a udržovat ho v dobrém stavu.

Vylepšete svou sprchu

Modernizace sprchového koutu je dalším skvělým způsobem, jak udělat vaši malou koupelnu luxusnější. Zvažte instalaci dešťové sprchové hlavice nebo přidání masážních trysek, abyste si užili zážitek jako v lázních. Chcete-li ušetřit místo, můžete se také rozhodnout pro rohovou nebo walk-in sprchu namísto tradiční.

Další možností je přidat skleněné dveře nebo panel namísto použití tradičního sprchového závěsu. To zajistí modernější a luxusnější vzhled vašeho prostoru a zároveň pomůže opticky otevřít místnost. Nový zážitek z koupelny si můžete snadno vytvořit pomocí sprchových panelů, které nabízejí funkce, jako je nastavitelný průtok vody, nastavení masáže a LED osvětlení. Můžete si například vybrat kombinaci modrého a bílého LED osvětlení, které dodá vašemu sprchování relaxační atmosféru.

Oválná vana

Častou chybou, kterou lidé dělají při snaze vytvořit luxusní koupelnu, je volba větší vany, která nakonec zabírá většinu prostoru. Pokud chcete, aby vaše koupelna vypadala větší, rozhodněte se pro menší vanu a prostor nad ní využijte k zavěšení ručníků a dalších koupelnových potřeb. Tímto způsobem se také vyhnete nutnosti umístit do vany stoličku nebo schůdky.

Oválná vana je nejlepší volbou pro malé koupelny. Díky zaoblené přední straně vany vypadá místnost větší, což je při práci s omezeným prostorem velmi důležité. Pokud chcete zajistit, aby vaše koupelna vypadala luxusně, ale nebyla příliš zdobená, můžete se držet neutrálních barev vany.

Přidání dekorativní misky na mýdlo

Místo pouhého položení mýdla na vanu doporučujeme přidat ozdobnou misku na mýdlo. Je to skvělý způsob, jak změnit design interiéru koupelny a dodat jí luxusnější vzhled.

Pokud najdete takovou, která se hodí k designu vaší koupelny, bude mýdlenka skvělým doplňkem vašeho prostoru. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je vybrat si misku na mýdlo s moderním designem. Díky tomu bude koupelna vypadat moderněji a luxusněji.

Tmavá podlaha

Správná podlaha v koupelně může výrazně zlepšit její celkový vzhled. Tmavá podlaha je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zdůraznit eleganci prostoru. Vytváří pocit prostornosti a snižuje vizuální hluk, což je obojí velmi důležité, pokud chcete vytvořit pocit luxusu.

Světlé barvy na stěnách

Správná barva může mít velký vliv na vytvoření luxusního dojmu. Možná si myslíte, že nejlepším řešením by byla třeba jasně modrá, ale světlé barvy jsou vhodnější pro malé prostory. Pokud použijete světlé, teplé odstíny na stěny koupelny, budou vypadat větší a útulnější. Stejné pravidlo platí i pro strop.

Výběr skříňkových dveří se zaoblenými hranami

Dalším skvělým způsobem, jak zvětšit koupelnu, je zvolit skříňky se zaoblenými hranami. Najdete je v různých tvarech a velikostech, takže byste rozhodně měli najít něco, co odpovídá vašemu rozpočtu a stylu. Dodají vaší koupelně modernější design a vytvoří skvělý první dojem!

Hladké zaoblené hrany nejenže lépe působí na pohled, ale mají také velmi pozitivní vliv na celkový vzhled koupelny. Mnoho lidí volí v koupelnách ostré rohy, ale pokud chcete vytvořit pocit luxusu, je mnohem lepší se jim vyhnout.

Zavěste zrcadlo vedle umyvadla

Zavěšení zrcadla vedle umyvadla je dalším skvělým způsobem, jak udělat koupelnu prostornější. Nechcete se s doplňky příliš zdržovat, takže byste se měli rozhodnout pro něco jednoduchého a elegantního. Například i jednoduché zrcadlo bez rámu zajistí, že vaše koupelna bude vypadat moderně.

Zrcadlo může být skvělým doplňkem každé koupelny a pomůže vám také ušetřit místo. Pokud ho umístíte na stěnu kolmo ke dveřím, uvidíte se v zrcadle, když otevřete dveře a vejdete do koupelny. Budete tak mít lepší představu o tom, kolik je v koupelně místa.

Proč velké zrcadlo opticky zvětšuje místnost?
Velké zrcadlo zvětšuje místnost, protože vytváří iluzi hloubky. Oči se tak domnívají, že je zde více prostoru, než je tomu ve skutečnosti. Optický klam vzniká tím, že zrcadlo odráží světlo a barvy v místnosti. Naše oči vnímají odrážející se odrazy jako zvětšený objem, takže místnost vypadá větší.

Závěrem

Koupelna je jedním z nejdůležitějších prostorů v každé domácnosti. Pokud však nemáte k dispozici mnoho prostoru, může být náročné vymyslet efektivní design. Vytvořit luxusní vzhled vaší koupelny naštěstí nemusí být složité. Vše spočívá v provedení několika chytrých a promyšlených změn.

8 tipů, o kterých se zmiňujeme výše, je pro vás vynikající volbou, pokud chcete ve své malé koupelně vytvořit luxusní atmosféru. Snadno je zakomponujete do stávajícího prostoru, a navíc výrazně změní celkový vzhled místnosti.

Inspirujte se a pokud se na změnu necítíte, vyberte si jednoho z interiérových designérů CZECH DECO TEAM

Autor koupelny: Ing. Arch. Ivana Volková, Ateliér Architektiv

Autor článku: Maria Brendel

Liliana Alvarez, Amazing Architectures [online] @2023. Dostupné z: https://amazingarchitecture.com/articles/8-best-small-bathroom-ideas-to-create-a-luxurious-london-home

Další doporučené články

Nekompromisní spojení odolnosti a designu v ovl...

Přidáno 28. 11. 2023
Odolnost a spolehlivost jsou spolu se špičkovým designem ve specifické DNA výrobků TECE, které uvedlo na český trh další varianty ovládacích tlačít...

Získej ocenění CZECH INTERIOR AWARD 

Přidáno 26. 11. 2023
Jste interiérový designér, architekt nebo realizátor, který s profesionály spolupracuje, a toužíte světu ukázat svá díla? V tom případě zpozorněte,...

Dům Lavra, Porto, Portugalsko - Ricardo Azevedo...

Přidáno 25. 11. 2023
Casa de Lavra je odrazem vztahu, který může architektura vytvořit mezi prostorem a klientem. Žádný dům není stejný a zejména u tohoto domu si archi...

Dotkni se mě! Nové povrchové úpravy skleněného ...

Přidáno 21. 11. 2023
Kvalitu nové povrchové úpravy skleněného tlačítka TECEsquare II teď pocítíte v konečcích prstů již při prvním dotyku. Prudce elegantní saténové skl...

Apartmán "Top 50" šéfkuchaře v Asii - začlenění...

Přidáno 11. 11. 2023
Když si představujeme sídlo kulinářské hvězdy, často se nám vybaví kuchyně jako ústřední bod. Pro našeho klienta, uznávaného šéfkuchaře 50 nejlepší...

Atraktivní sprchové žlaby TECE - styl v harmoni...

Přidáno 09. 11. 2023
TECEdrainline jsou velmi atraktivní sprchové žlaby, které splývají s okolím. Moderní odvodnění koupelny tímto způsobem je ale nejen stylové. Funguj...

Zbrusu nový showroom Narbutas ukazuje cestu k m...

Přidáno 31. 10. 2023
Otevíráme nové prostory! K třípatrovému showroomu Alax v ulici Urxova v pražském Karlíně přibude velkorysé místo plné kancelářského nábytku (nejen)...

Skandinávský styl: Přeměňte svůj domov s pomocí...

Přidáno 27. 10. 2023
Skandinávský design si získal srdce mnoha milovníků interiérového designu díky své jednoduchosti, funkčnosti a elegantnímu vzhledu. Zjistěte, jak v...

Nekompromisní spojení odolnosti a designu v ovl...

Přidáno 28. 11. 2023
Odolnost a spolehlivost jsou spolu se špičkovým designem ve specifické DNA výrobků TECE, které uvedlo na český trh další varianty ovládacích tlačít...

Získej ocenění CZECH INTERIOR AWARD 

Přidáno 26. 11. 2023
Jste interiérový designér, architekt nebo realizátor, který s profesionály spolupracuje, a toužíte světu ukázat svá díla? V tom případě zpozorněte,...

Dům Lavra, Porto, Portugalsko - Ricardo Azevedo...

Přidáno 25. 11. 2023
Casa de Lavra je odrazem vztahu, který může architektura vytvořit mezi prostorem a klientem. Žádný dům není stejný a zejména u tohoto domu si archi...

Dotkni se mě! Nové povrchové úpravy skleněného ...

Přidáno 21. 11. 2023
Kvalitu nové povrchové úpravy skleněného tlačítka TECEsquare II teď pocítíte v konečcích prstů již při prvním dotyku. Prudce elegantní saténové skl...

Apartmán "Top 50" šéfkuchaře v Asii - začlenění...

Přidáno 11. 11. 2023
Když si představujeme sídlo kulinářské hvězdy, často se nám vybaví kuchyně jako ústřední bod. Pro našeho klienta, uznávaného šéfkuchaře 50 nejlepší...

Atraktivní sprchové žlaby TECE - styl v harmoni...

Přidáno 09. 11. 2023
TECEdrainline jsou velmi atraktivní sprchové žlaby, které splývají s okolím. Moderní odvodnění koupelny tímto způsobem je ale nejen stylové. Funguj...

Zbrusu nový showroom Narbutas ukazuje cestu k m...

Přidáno 31. 10. 2023
Otevíráme nové prostory! K třípatrovému showroomu Alax v ulici Urxova v pražském Karlíně přibude velkorysé místo plné kancelářského nábytku (nejen)...

Skandinávský styl: Přeměňte svůj domov s pomocí...

Přidáno 27. 10. 2023
Skandinávský design si získal srdce mnoha milovníků interiérového designu díky své jednoduchosti, funkčnosti a elegantnímu vzhledu. Zjistěte, jak v...

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG