Architekti kompletně nahradili stávající zastaralou přístavbu tohoto řadového domu. Program nové přístavby zahrnuje velkou jídelnu s kuchyní, toaletu a prádelnu. Na přání klienta musela být kuchyně skryta před pohledem z jídelny.
Studio Kloek přišlo s řešením, aniž by obětovalo smysl prostoru, který lidé v řadovém domě jistě považují za vzácnou komoditu. Kuchyni umístilo centrálně v domě a jídelnu situovalo na stranu zahrady. Dřevěné police ploché střechy dodávají betonovému stropu texturu a hmatatelnost.
Z obývacího prostoru ve stávajícím domě je výhled do jídelny, ale žádný průhled do kuchyně. Architekty navržená velkoryse prosklená část – „lichtapper“ –, přivádí světlo do srdce domu, na kuchyňský stůl, u kterého se příjemnně snídá. Z jídelního koutu brání výtvarný betonový prvek pohledu do – případně vzhůru nohama – kuchyně a poskytuje potřebný vizuální klid při stolování. Na místě vylitý betonový prvek není jen na pohled, ale nese stávající koupelnu v prvním patře.

Stěnu, která obklopuje toaletu, architekti vytvořili z betonu litého na místě, čímž do interiéru vnesli robustní prvek. Skleněný strop přivádí do nejmenší místnosti denní světlo, takže čtení novin se „pohodlně“ stává skutečným zážitkem.
Architekti zvolili okenní profily v teplém zlatém odstínu, který se promítá i do smaltovaného oplechování a lakovaných ocelových nosníků. Charakteristické tmavé dřevo wenge vyvažuje elegantní bílou kuchyni. Tmavě zelený polybeton s podlahovým vytápěním příjemně ladí se starou hnědočervenou zděnou stěnou. Hrubá zeď je jakoby mozaikou různých stavebních fází a vypráví autentický příběh domu, aniž by cokoli skrývala. Do popředí se jako drahokamy tlačí „jizvy“ zakořeněné elektřiny, černá svítidla, mosazné vypínače a bakelitové zásuvky jsou jako eklektické drahokamy na koncích náhrdelníku.
Tím vzniká klidný, harmonický celek s jemnými teplými prvky a autentickým charakterem surového, finálního povrchu.












