Top novinka Czech Deco teamu

Záclony mají na kahánku. Úder vrací římské rolety!

Nové trendy interiérového designu mluví jasně. Klasické stínící systémy už si neškrtnou. Do stylových oken patří římské rolety.
V čem spočívá kouzlo těchto skládacích krásek? Stojí za to je implementovat i k vám domů? Podívali jsme se jim na zoubek.

Styltex

19. 04. 2022

Styltex

19. 04. 2022

Dostatek stínu i soukromí

Nemáte se doma kam schovat před slunečním žárem? Nebo vás trápí noční pouliční osvětlení? Římské rolety typu vás přes den efektivně ochrání před ostrým sluncem a horkem. Noční sovy i neklidní spáči zase ocení, že v noci funguje jako zatemňovací roleta před světlem z ulice.

Římské rolety - jak to funguje?

Klasická okenní roleta mnohdy působí v interiéru nevkusně a lacině. Ta římská si nás získala svou lehkostí a důmyslným skládáním směrem vzhůru. Jednotlivé sklady tak dodávají pokoji nový rozměr díky své rafinovanosti a lehkosti.

Komfort nade vše

Co se estetiky týká vychází z ní římské rolety skutečně s čistým štítem. Spouštěcí mechanismus je  plně zakryt zepředu látkou, takže dojem čistoty není narušen. Manipulace je pak řešena řetízkem, jehož umístění a délku lze objednat na míru, nebo s motorem pro dálkové ovládání. Lidé často požadují zatemňovací římské rolety, nicméně ty se už používají jen minimálně, protože jejich látka je příliš tuhá a působí v interiéru těžce. Kouzlo římské rolety pak spočívá právě v její vzdušnosti a lehkosti.

Římské rolety - vašemu stylu na míru

„Vlastní výběr látky je pro půvabně vypadající zastínění okna naprosto žádoucí. říkají designérky z firmy Styltex. Výhodou tak není jen jednoduchá konstrukce, ale i nepřeberné množství variací a obměn vzhledem k sezóně nebo náladě. Římskou roletu lze snadno upevnit do stěny i do stropu. Instalovat je lze jak na šikmá okna, tak i dokonce na ta střešní. Styltex navíc nabízí ušití látky a úpravu mechanismu římské rolety přesně na míru a to i on-line. 

Praktičnost vítězí

Nejčastějším otazníkem ohledně rolety do oken je její čistota. Všichni si asi vybavíme z nedávných dob věčně zaprášené žaluzie a těžké závěsy. Stigma ohledně prachu nabourávají římské rolety tím, že jsou lehce pratelné. Stačí látku sundat z kovové konstrukce. Pro rychlý úklid pak postačí vysavač. Lidé často požadují zatemňovací římské rolety, nicméně ty se už používají jen minimálně, protože jejich látka je příliš tuhá a působí v interiéru těžce. Kouzlo římské rolety pak spočívá právě v její vzdušnosti a lehkosti.

MÁM ZÁJEM O KATALOG

Po vyplnění formuláře se Vám zobrazí odkaz pro stažení
Kam se římské rolety hodí?

Vzhledem k tomu, že instalace římské rolety není náročná, je lehce aplikovatelná do každé místnosti. Výběr je opravdu veliký a není se třeba bát ani atypických prostor. To, že mají nejen estetický, ale i praktický význam, dokazují římské rolety určené do koupelny. Ty jsou díky látce rychleschnoucí a přinášejí dostatek soukromí. Římské rolety do dětského pokoje zase poskytnou vhodné stínění, které je důležité pro spánkový režim těch nejmenších.

Finančně dostupné

A to nejlepší na konec. Ač působí luxusně, je cena římských rolet mnohem levnější než záclony nebo závěsy. Cena římské rolety se odvíjí od použitého materiálu. A spotřeba látky je oproti tradičnímu zastínění poloviční. A to je nám na římských roletách vlastně nejmilejší. Nejen, že skvěle vypadají, ale šetří i peníze a životní prostředí. Cena římské rolety začíná již od 890 Kč.

Ať už sledujete trendy nebo jen hledáte efektivnější systém zastínění, jsou tyto rolety pro zútulnění vašeho domova vkusnou volbou. Velký výběr látek, snadná údržba a je právem staví na první místo v naší hitparádě. 

Další doporučené články

Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalit...

Přidáno 20. 09. 2023
Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled v...

S40 Residence, Bangkok, Thajsko od Invoke

Přidáno 15. 09. 2023
Rezidence S40, označovaná jako "domov v domě", je rekonstrukcí celého jednoho podlaží většího vícegeneračního sídla pro mladý pár v Bangkoku.

Kočičí dům na stromě, Kamakura, Japonsko, Tan Y...

Přidáno 13. 09. 2023
Pro kočky je dům celým jejich světem. S přáním naučit se navrhovat dům z pohledu našich nejdražších kočičích miláčků jsme se rozhodli považovat naš...

Dorsis LINUS – montáž skryté podlahové-soklové ...

Přidáno 12. 09. 2023
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti...