CZECH DECO TEAM

Přihlásit

S Kristinou Boda o tmavých dveřních kováních Cobra

Jaké jsou trendy v segmentu dveřních kování? Je rozdíl v klice pro komerční projekty nebo rodinné domy a interiéry? Na několik otázek nám odpověděla Kristina Boda, ředitelka největšího českého distributora dveřních kování – COBRA.

Kování Cobra Unico Noemi vytvořil italský designér Mario Mazzer. Jeho minimalistická klika cílí na moderní a designově sebevědomé interiéry

“Skutečnou módou posledních let je rostoucí obliba tmavých a černých dveřních kování,” říká Kristina Boda. “Tmavé barvy vnesou do interiéru zcela nový charakter – matný povrch titanových klik působí nesmírně elegantně, černé kliky jsou pak vyloženě luxusní a nadčasové.”

Tmavé dveřní kování COBRA Black Line je vizuálně dominantní, tmavý povrch kliky je zkrátka více „vidět“. Případný nesoulad s charakterem interiéru bude hodně vidět, proto je výběr konkrétní varianty náročnější, než u běžných modelů. Určitě je vhodné zvážit, zda jsou vzhledem k charakteru domácnosti vhodnější puristické varianty s přímými tvary nebo kliky s prolisy či zdobnými prvky. 

Cobra Giussy Black – ikonické křivky kliky Giussy jsou nově k dispozici I v černé variantě

„U tmavých klik je z pohledu estetiky důležitá i samotná velikost kliky – pro menší místnosti jsou vhodné subtilnější, méně vizuálně výrazné varianty kování, větší prostory naopak vyžadují masívnější, větší kliky,“ dodává Kristina Boda. „V každém případě je stejně jako u každé kliky zásadní ergonomie. Dveřní kování musí být příjemné na dotek, bez ostrých hran, úchop kliky nelze ošálit.“

Kolekce COBRA Black line snese i z pohledu ergonomie ta nejpřísnější měřítka. Nejen luxusní kování řady Q, ale i cenově přijatelná kování Aphrodite, Athena či Guissy jsou příjemné na dotek, bez ostrých hran. 

Cobra Athena titan - umírněný design, trvalá kvalita - to je charakter jednoho z nejoblíbenějších kování kolekce BlackLine

Designová klika nemusí být drahá

„Ačkoliv působí tmavé kliky luxusně, neznamená to nutně vyšší pořizovací náklady,” říká Kristina Boda. “I v případě veřejných projektů, kde často čelíme cenovým limitům, lze držet krok s trendy a instalovat tmavé kliky. Nejběžnější tendrované modely Zoe, Vera či Vision jsou nově dostupné i v černých variantách. Do interiéru stavěných s nižšími rozpočty najdou díky výhodné ceně cestu jistě i titanové kliky Aphrodite nebo Athena. Oblíbený minimalismus a tmavé barvy zkrátka nejsou nedostupné“.
Cobra Tower – ochranné kování v černé barvě umožní dosáhnout celkového souladu vstupních dveří s interiérem

Další doporučené články

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG