CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Vzdělávací kurzy

Ing. arch. Roman Kučírek z ateliéru 3K Architects spustil unikátní projekt vzdělávacích kurzů pro veřejnost i stavaře, který je v České republice zcela ojedinělý.

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

Ing. arch. Roman Kučírek z ateliéru 3K Architects spustil unikátní projekt vzdělávacích kurzů pro veřejnost i stavaře, který je v České republice zcela ojedinělý.

Vzdělávací kurz STAVAŘI KLIENTŮM, který ušetří statisíce korun při stavbě domu

KURZY PRO KLIENTY I STAVAŘE

Klíčovým bodem, který umožňuje vznik kvalitního projektu a realizaci kvalitního rodinného domu, je bezpochyby pochopení mezi klientem a stavařem. To znamená, že klient má určitou finanční a časovou představu, kterou vysvětlí stavařovi a stavař podle toho nakreslí a následně postaví, či rekonstruuje rodinný dům. Tak to bohužel nefunguje. Proč? Klient má totiž častokrát špatnou představu o termínech a ještě horší o financích. Stavař tomu naneštěstí přispěje většinou tak, že klientovi pečlivě nevysvětlí, co ho čeká, jaký projekt k tomu potřebuje, jaký rozsah a nedůvěra mezi klientem a stavařem je na světě. Tento zažitý model úplně mění vzdělávací kurzy STAVAŘI KLIENTŮM a STAVAŘI STAVAŘŮM. 

 

 

PROČ JE DNES SLOŽITÁ STAVBA, NEBO REKONSTRUKCE DOMU

„V dnešní době je velice složité postavit, nebo rekonstruovat dům. Má to několik důvodů. Mezi ty hlavní patří extrémní výběr materiálů pro stavbu domu, široká paleta technologií, které se dají použít, nedostatek řemeslníků, kterých bohužel ubývá, mnoho požadavků všemožných úřadů, které jdou někdy proti sobě, tlak na stavbu úspornějších domů a v neposlední řadě vysoké nároky klientů. Tím pádem nabývá na čím dál větší důležitosti právě příprava celé akce, která začíná projektem domu,“ vysvětluje Ing. arch. Kučírek. Běžný člověk ale nerozumí tomu, co obsahuje a kolik stojí projekt domu, už vůbec ne co obnáší realizace v dnešní době.

 

CO SE NA KURZU NAUČÍ KLIENT

Na jednodenním kurzu Ing. arch. Kučírek popisuje nejen všechny části projektu domu, proč se liší termíny a ceny projektů, ale i základní otázky typu rozdíly mezi novostavbou a rekonstrukcí, mezi zděnou stavbou a dřevostavbou. Jaký je rozdíl mezi domem od architekta, projektanta a z katalogu. Všechny mají své výhody a nevýhody. Je třeba jen pochopit, co každému z nás vyhovuje. „Podrobně je poté vysvětlen celý proces stavby, nebo rekonstrukce domu krok za krokem. Pochopit celý proces, základní charakteristiky jednotlivých kroků, jejich výhody a nevýhody je klíčem k tomu, aby klienti ušetřili doslova statisíce korun při projektování i při realizaci,“ apeluje Ing. arch. Kučírek. Například vybrat v dnešní době pozemek pro stavbu, nebo stávající dům pro rekonstrukci je složitá věc. Na kurzu budou vysvětleny výhody, nevýhody, jaká úskalí vás čekají. Jak číst územní plány, jak svažitost pozemku ovlivní návrh a cenu domu atp. Pečlivě vám bude vysvětleno, co znamená projekt domu. Ten se skládá z několika částí, od případného zaměření stávajícího stavu, přes architektonickou studii, stavební projekt až po projekt interiéru a projekt k provádění stavby. Před stavbou domu je nutno provést průzkumy pozemku. Ing. arch. Kučírek vysvětlí, jaké průzkumy jsou nutné provést, jaké není nutné provést, ale je to více než doporučeníhodné, k čemu jsou užitečné. Důležitý krok je vyřízení povolení stavby, to samo o sobě obnáší mnoho kroků a postupů, které opět běžní lidé nevědí. Na kurzu se dozvíte, kdy začít s vyřizováním povolení, jak dlouho to může trvat, kdy začít vyřizovat hypotéku. Jste jedním z těch, které zajímají dotace na stavbu, nebo rekonstrukci domů? I o tom bude na kurzech řeč. Na závěr se budete na kurzu věnovat samotné realizaci, která je čím dál složitější. Rozhodnout, zda stavět na klíč, svépomocí, nebo kombinací. Jaké to má výhody a nevýhody? Kde ušetřím čas a kde peníze? Kdy a jak mám začít vybírat stavební firmu? Kolik času na to potřebuji? Kolik času na to potřebuje stavební firma? To jsou otázky, na které musíte znát odpovědi, než se pustíte do stavby domu. Součástí realizace je i velice podceňovaná otázka technického dozoru a autorského dozoru. Pochopíte, jaký je v tom rozdíl, proč je to užitečné, kolik to stojí peněz a hlavně kolik vám ušetří peněz. Protože o ty jde až v první řadě. 

 

NEOPAKUJI CHYBY, ŠETŘÍM PENÍZE

„Stavbou, nebo rekonstrukcí domu prošlo obrovské množství lidí. Bohužel drtivá z nich se dopustila mnoha chyb, které je stály spousty peněz. Proč je znovu opakovat? Proč znovu vyhazovat peníze oknem? Lepší je nechat si vysvětlit celý proces krok za krokem, vyslechnout, na co si dát pozor, kde se dá ušetřit a až potom se pustit do stavby domu,“ zdůrazňuje Ing. arch. Roman Kučírek z ateliéru 3K Architects, který je lektorem kurzů.

 

JEDNODENNÍ KURZ STAVAŘI KLIENTŮM

Jednodenní kurz STAVAŘI KLIENTŮM trvá celkem 6 hodin, 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne. Kurzy nyní probíhají v Pardubicích a Havlíčkově Brodě, Praze a Brně. Už nyní probíhají individuální kurzy pro skupiny zájemců po celé České republice. Přihlásit na kurz je možné pomocí jednoduchého formuláře na www.stavariklientum.cz

Vzdělávací kurz STAVAŘI STAVAŘŮM, jak vyjednat férové podmínky na začátku projektu

 

 

STAVAŘINA JE SLOŽITĚJŠÍ = PRACNĚJŠÍ

„Stavařina se za poslední dvě až tři desítky let obrovsky změnila, stala se velice složitou. Na trhu se objevilo nepřeberné množství materiálů, široká paleta technologií, nedostatek řemeslníků, kterých bohužel ubývá, mnoho požadavků všemožných úřadů, které jdou někdy proti sobě a nám stavařům stěžují život, do toho v posledních letech tlak na stavbu úspornějších domů a v neposlední řadě vysoké nároky klientů, kteří se nepotkávají s realitou. Tím pádem nabývá na čím dál větší důležitosti právě příprava celé akce, která začíná projektem domu,“ vysvětluje lektor kurzu Ing. arch. Kučírek. Běžný člověk ale nerozumí tomu, co obsahuje a kolik stojí projekt domu, už vůbec ne co obnáší realizace v dnešní době. Na jednodenním kurzu Ing. arch. Kučírek učí stavaře, jak všechny tyto záležitosti vysvětlit klientovi.

 

CO SE NA KURZU NAUČÍ STAVAŘ

„Kurz začíná podrobným náhledem na to, jaký je v dnešní době stavební trh, jak na něm fungují jednotlivé strany. Navazuje část, která se zabývá povahou, chápáním a požadavky klienta, což je klíčové k tomu, aby stavař pochopil, jak s klientem má jednat, co a kdy mu vysvětlovat. Rozebereme si i povahu a vlastnosti stavaře, díky kterým pochopíte, kde stavaři dělají chyby a že ty chyby musí napravit stavař a ne klient,“ vysvětluje na úvod Ing. arch. Roman Kučírek. V druhé části kurzy je podrobně popsán krok za krokem, jak dělat méně projektů za více peněz. To je klíčovým bodem celého kurzu, kde pochopíte, co a jak klientovi vysvětlit, aby stavařům zaplatil adekvátní peníze za vaši odvedenou práci. To se skládá z obsahu práce, který je třeba v dnešní době klientovi vysvětlit, termínu, který se liší pro různé stupně projektu, ceny a platebních podmínek. To je totiž jedna z nejbolestivějších věcí v dnešní stavařině. Lektor vám prozradí, jak nastavit cenu a jak se dohodnout na zaplacení. Část kurzu se bude věnovat i tomu, jak se naučit říkat ne na nekvalitní, nebo špatně zadané podmínky. Na závěr kurzu dostanete návod, jak sestavit pečlivou nabídku pro klienta, která vám zaručí férové podmínky a 10 kroků, jak získat od klienta zakázku.

 

OVĚŘENO KAŽDODENNÍ PRAXÍ

 „Všechny postupy jsou ověřeny praxí v našem ateliéru 3K Architects, které používáme každý den a fungují nám, a děláme tak méně projektů za více peněz, dodržujeme slovo vůči klientům a oni přesně vědí, co a kdy je čeká. To vše předáváme ostatním stavařům, abychom zlepšili úroveň práce ve stavařině. Přeci se nedá pracovat na 20 projektech najednou, slibovat vše na všechny strany a potom nestíhat, nedodržovat termíny, nebo kvalitu. To se už musí změnit,“ apeluje Ing. arch. Roman Kučírek.  

 

JEDNODENNÍ KURZ STAVAŘI STAVAŘŮM

Jednodenní kurz STAVAŘI STAVAŘŮM trvá celkem 6 hodin, 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne. Kurzy nyní probíhají v Pardubicích a Havlíčkově Brodě, Praze a Brně. Už nyní probíhají individuální kurzy pro skupiny zájemců po celé České republice. Přihlásit na kurz je možné pomocí jednoduchého formuláře na www.stavaristavarum.cz

 

Další doporučené články

Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalit...

Přidáno 20. 09. 2023
Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled v...

S40 Residence, Bangkok, Thajsko od Invoke

Přidáno 15. 09. 2023
Rezidence S40, označovaná jako "domov v domě", je rekonstrukcí celého jednoho podlaží většího vícegeneračního sídla pro mladý pár v Bangkoku.

Kočičí dům na stromě, Kamakura, Japonsko, Tan Y...

Přidáno 13. 09. 2023
Pro kočky je dům celým jejich světem. S přáním naučit se navrhovat dům z pohledu našich nejdražších kočičích miláčků jsme se rozhodli považovat naš...

Dorsis LINUS – montáž skryté podlahové-soklové ...

Přidáno 12. 09. 2023
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti...