Brengues Le Pavec architectes: Přemýšlet o obytném prostoru jako o domově znamená přemýšlet o prostoru poskytujícím útočiště a uspokojení. Zdejší místo má výjimečný charakter, je to exkluzivní místo, kde pojem začlenění do krajiny nabývá plného významu. Pozemek, který má určitý sklon, končí ostrohem s výhledem do údolí. Geograficky se nachází na jednom konci tohoto údolí a z místa je nádherný výhled do dálky. V tomto privilegovaném kontextu se dům musel zvát s pokorou a rozvahou. Velkorysé prosklení nechává dům prosvítat krajinu. Uvnitř jsou vymyšleny efekty perspektivy a průhlednosti, které zvou přírodu na pohled.
Dům se prezentuje jako variace objektů vložených mezi dvě plošiny. Čtení horizontálních linií vytvořených těmito podlažími zdůrazňuje nerovnoměrnou topografii místa. Mírně zvednutý levitující efekt evokuje respekt k přírodě, jako by se váhalo s umístěním objektu na křehkou oporu. Před domem je centrálně umístěný vstup snadno identifikovatelný díky cestě a pergole. Silná stěna přirozeně usměrňuje návštěvníka a jasně strukturuje dům do dvou zón. První, velmi transparentní, je určena k otevření do exteriéru a nachází se v ní kuchyně a obývací pokoj. Velká krytá terasa umožňuje zvětšit vnímání prostoru. Ve druhé, méně viditelnější, se nacházejí ložnice, z nichž každá je vybavena koupelnou a úložným prostorem. Záměrem je najít kód hotelu.
Konstrukce celku je vyrobena z oceli a respektuje racionální konstrukční logiku. Všechny stavební otvory jsou vysoké. Kolejnice a rámy truhlářských výrobků budou skryté, aby nabídly maximální transparentnost. Fasádní obklad na straně ložnice je strukturovaný, kontrastující s hladkým vzhledem podlahových pásů. Uvnitř je minerální podlaha přírodní barvy shodná s podlahou zvenčí, aby se prostory rozšířily. Tento vizuální efekt je podtržen obvodovým průchodem. Stejný princip je uplatněn i u stropů, které jsou vyrobeny ze dřeva, aby vnesly do celku hřejivého ducha. Obdélníkový bazén zkrášluje dům na jihu. Jeho terasy jsou rozvrženy jako skutečné belvedéry s výhledem do dálky.