CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Čtyřčlenná rodina získala v novém bytě soukromí i prostor na práci

Když se mladí manželé se dvěma malými dcerkami obrátili na architekta Marka Pavlase, stálo před ním hned několik úkolů. Nestačilo jim, aby se v novém bytě cítili jenom příjemně. Oba manželé chtěli spolu i se svými dětmi trávit více času, proto si přáli uspořádat prostor tak, aby v něm každý měl také své pracovní místo a dostatek soukromí.

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

Když se mladí manželé se dvěma malými dcerkami obrátili na architekta Marka Pavlase, stálo před ním hned několik úkolů. Nestačilo jim, aby se v novém bytě cítili jenom příjemně. Oba manželé chtěli spolu i se svými dětmi trávit více času, proto si přáli uspořádat prostor tak, aby v něm každý měl také své pracovní místo a dostatek soukromí.

 

V téměř devadesátimetrovém bytě s dispozicí 3+kk se čtyřčlenná rodina nemusí cítit zrovna stísněně. Ale vytvořit v něm dva oddělené pracovní prostory tak, aby se oba manželé navzájem nerušili, a ještě k tomu, aby pracovní „koutky“ celkově ladily s interiérem a nepůsobily formálním kancelářským dojmem, to už vyžaduje trochu citu.

 

Jako designově pojatá knihovna

Jedno pracovní místo tak vzniklo v ložnici manželů, druhé pak tvoří velmi nenápadně a přirozeně součást kuchyňské linky. Tady si můžeme povšimnout jednoho ze zajímavých detailů, který se architektovi opravdu vydařil. Úložný prostor na kancelářské potřeby vypadá spíš jako designově pojatá knihovna, která příjemně ladí s obývacím prostorem.

Kuchyňská linka plynule navazuje na přední hranu stolu, který tak v podstatě nezabírá žádné místo a nepřekáží lidem v pohybu. Jak praktické ve chvíli, kdy se nejmenší členové rodiny spontánně rozhodnou zahrát si kolem jídelního stolu na honěnou.

Z pravé strany pak do výklenku ve tvaru písmene U zasahuje prosklená stěna s výhledem na terasu. Prostor na vaření je od pracovního stolu opticky oddělen kuchyňskými spotřebiči v kontrastní černé barvě.

 

Úložný prostor a knihovna

Druhý stůl určený pro práci našel své místo jednoduše v ložnici. Tady může v klidu plnit podle potřeby tak říkajíc multifunkční roli. Celou protilehlou stěnu kolem čela postele pak tvoří vestavěná skříň s úložným prostorem a knihovnou.

A nouze tady není nejen o dostatek úložného místa, ale taky o hodně světla prakticky po celý den. O to se starají velká okna po celé délce obvodových zdí.

Další úložné prostory navrhl architekt také v předsíni. A stejně jako v ložnici, i tady je po celé délce chodby vestavěná skříň v bílém lesku. Jen s nepatrným rozdílem – v jejím středu není knihovna, ale malá lavice umožňující příjemnější nazouvání bot vsedě.

 

Otevřenost a vzdušnost

Společné designové a zároveň praktické prvky lze vidět ve všech částech bytu. Otevřenost a vzdušnost celého interiéru pak umocňuje podlaha z masivního dřeva, kterou architekt navrhl ve stejném dekoru pro všechny místnosti. Díky velkým proskleným plochám a použitým světlým tónům je v interiéru stále dostatek světla i přesto, že jde o přízemní byt. Sladěné jemné dekory závěsů a tapet celý obývací prostor příjemně zútulňují.

 

Praktické vyřešení postelí obou děvčat

Dřevěná podlaha ve stejném dekoru je položena i v dětském pokoji, který je jinak laděn do kombinace bílé a růžové. I zde použil architekt úložné prostory a velmi prakticky vyřešil i oddělení postelí obou holčiček. „Své růžové království tady našly i dvě malé princezny. I ony tu vlastně mají, stejně jako jejich rodiče, svá místa, kde mohou tvořit, co je zrovna napadne a oddávat se všem princeznovským manýrům,“ poznamenává architekt. A když pak večer ulehnou unavené do postele, mohou se společně podívat na večerníček.

Architekt nám také prozradil, jak vznikl dekor růžové stěny. „Jak se říká, v jednoduchosti je síla, někdy také krása. Nešlo o nic jiného než o malbu klasickým válečkem, na kterém byl navíc namotaný provaz," vysvětluje architekt.

 

A kdo se na interiéru za Czech Deco Team podílel?

 

Spolu s Ing. arch. Markem Pavlasem se na celkové podobě interéru podílely dva dodavatelské subjekty. Ota Votoček, který položil v celém bytě (kromě koupelny) podlahu z masivního dřeva a designérka Bronislava Novotná, ambasadorka firmy STYLTEX design, spol. s r.o.. Ta ve spolupráci s architektem sladila a zútulnila celý interiér záclonami, závěsy a tapetami s příjemnými, oku lahodícími motivy.

 

Podívejte se na původní verzi článku, který uveřejnil portál Novinky.cz.

 

Váš Czech Deco Team

Další doporučené články

Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalit...

Přidáno 20. 09. 2023
Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled v...

S40 Residence, Bangkok, Thajsko od Invoke

Přidáno 15. 09. 2023
Rezidence S40, označovaná jako "domov v domě", je rekonstrukcí celého jednoho podlaží většího vícegeneračního sídla pro mladý pár v Bangkoku.

Kočičí dům na stromě, Kamakura, Japonsko, Tan Y...

Přidáno 13. 09. 2023
Pro kočky je dům celým jejich světem. S přáním naučit se navrhovat dům z pohledu našich nejdražších kočičích miláčků jsme se rozhodli považovat naš...

Dorsis LINUS – montáž skryté podlahové-soklové ...

Přidáno 12. 09. 2023
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti...