CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Design s přidanou hodnotou – protipožární dveře Fortius EI30 se skrytou zárubní DORSIS

Dveře se skrytými zárubněmi stále častěji nacházejí uplatnění v moderních interiérech – umocňují trendový minimalismus, podporují designovou čistotu a nabízejí nové možnosti práce s estetikou prostoru.   Koncept bezzárubňových dveří Dorsis Fortius přestavuje ve svém segmentu naprostou špičku nejen díky technickému provedení a kvalitě, ale i díky funkčním variantám, které nabízejí zcela unikátní možnosti využití.  

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

Dveře se skrytými zárubněmi stále častěji nacházejí uplatnění v moderních interiérech – umocňují trendový minimalismus, podporují designovou čistotu a nabízejí nové možnosti práce s estetikou prostoru.

 

Koncept bezzárubňových dveří Dorsis Fortius přestavuje ve svém segmentu naprostou špičku nejen díky technickému provedení a kvalitě, ale i díky funkčním variantám, které nabízejí zcela unikátní možnosti využití.

 

 

Jedním z častých nároků architektů a stavitelů je řešení protipožární odolnosti nových projektů. Nepleťme se – jedná se nejen o kancelářské či hotelové projekty, požadavky na použití protipožárních dveří jsou aktuální i u dobře řešených bytových projektů a domů. V případě, že jsou v interiéru plánované bezzárubňové dveře, je použití dveří Fortius IE30 správnou volbou.

 

protipožární dveře Dorsis Fortius EI30

 

„Náš ucelený koncept zárubeň-dveře zachovává estetiku bezzárubňových dveří a zároveň plní požadavky, které klademe na konvenční protipožární dveře,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Za základ jsme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkem vývoje jsou certifikované protipožární dveře se skrytou zárubní s protipožární odolností EI/EW 30 DP3-C.“

Proč protipožární dveře se skrytou zárubní Fortius EI 30?

Konstrukční skladba zárubně a dveřního křídla nijak neomezuje architekty při tvorbě estetického konceptu celého interiéru ani při využití dodatečných funkčních prvků (skryté samozavírače, výsuvné padací prahy,atd). Schopnost odolat požáru je zkrátka oku skrytá a naplnit základní myšlenku dveří Dorsis – minimalistické dveře jako designový doplněk interiéru.

  • plní nejvyšší estetické nároky i v místech vyžadujících odolnost vůči požáru
  • nadstandardní rozměrová variabilita v segmentu protipožárních dveří – výška až 2600mm a šířka až 1050mm
  • povrchová variabilita – dostupné v odstínu RAL, CPL i HPL laminátu a přírodních dýh.
  • univerzální profil pro zdivo i SDK příčky s otevíráním dovnitř i ven
  • vnitřní konstrukce dveří zabraňuje prohnutí a deformacím po certifikovanou dobu 30 minut
  • při použití panikového zámku lze použít dle požadavku normu EN 179

 

 

protipožární dveře Dorsis Fortius EI30

 

Estetika i funkčnost pod dohledem architekta

Variabilita konceptu Fortius vede k úzké spolupráci mezi výrobcem a architekty. V případě protipožárních dveří Fortius EI 30 se nejedná pouze o společnou vizi designového a technického řešení. Zásadní se stává shoda na volbě jednotlivých technických prvků a konzultace instalace zárubně a dveří tak, aby byla zachována deklarovaná protipožární odolnost.

„Důraz na detail není samoúčelný. Spolupráce s architekty a projektanty nám dává možnost podpořit designové představy architekta a investora a zároveň nehledat kompromisy z pohledu kvality. Víme, že za námi zůstává nejen kvalitní produkt, ale i precizní instalace, což zvlášť v případě protipožárních dveří klíčové,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

 

protipožární dveře Dorsis Fortius EI30

 

Více o skrytých zárubních Dorsis Fortius 52 naleznete v článku  ZDE

www.dorsis.cz

 

 

Další doporučené články

Byt v eklektickém stylu šéfdesignéra In2design ...

Přidáno 11. 02. 2024
In2design: Díky správnému plánování a rozdělení do zón vznikla ložnice, dětský pokoj pro Sophii a kuchyň s obývacím pokojem. Místnosti jsou propoje...

Investoři z GCC mají vzácnou příležitost vlastn...

Přidáno 09. 02. 2024
Nejnovější projekt společnosti Barratt London se skládá z pouhých sedmi domů v zóně 3 jihozápadního Londýna. Průměrné ceny nemovitostí v této oblas...

ART-MAFI přináší dřevěné podlahy pro náročné: „...

Přidáno 08. 02. 2024
Masivní dřevěné podlahy jsou většinou lidí považovány za ten nejpříjemnější a nejvíce přírodní materiál, který si můžete do svého interiéru dopřát....

Rezidence Big Sky Montana navržená společností ...

Přidáno 06. 02. 2024
Kor Architects: Útočiště lyžařů, v němž se mísí tradiční montanská rustikálnost s čistými moderními liniemi inspirovanými průmyslovou minulostí státu.

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG