CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Top novinka Czech Deco teamu

Jak vybrat rozkládací pohovku na každodenní spaní

Vybrat správnou rozkládací pohovku, která splní všechna vaše očekávání, může být někdy pěkný oříšek. Jaké by měla mít rozměry, rozkládací mechanismus a matraci? Máme pro vás několik tipů, které vám tento nelehký úkol usnadní.

Alax

09. 12. 2022

Alax

09. 12. 2022

Pokud uvažujete o koupi rozkládací pohovky, zaměřte se primárně na její rozměry, typ mechanismu a kvalitu matrace. Na délku by měla měřit 200 cm, na šířku 160 – 180 cm po rozložení. Při nižší frekvenci přespávání může být sedačka i menší.

Preferujete snadnou přípravu? Pak volte systém Click Clack, kde je matrace složena uvnitř konstrukce sedačky. Stačí pouze sklopit opěrák nebo zvednout sedák a zatlačit na zádovou část. Uslyšíte zřetelné kliknutí a improvizované lůžko je připravené! Myslete však na to, že rozkládací sedačku s mechanismem Click Clack je vždy třeba umístit v dostatečné vzdálenosti od zdi nebo ji při použití odsunout.

 

Vyzkoušet můžete také pohovky se zabudovanou celistvou matrací, kterou během pár sekund vytáhnete prudkým pohybem vpřed. Tento typ sedačky můžete postavit ke stěně, naopak ale potřebuje dostatek místa před sebou. Výhodou je, že na matraci při opětovném složení můžete klidně nechat prostěradlo. Stačí si jen přinést polštář, přikrývku a vše je připraveno. U luxusních rozkládacích sedaček značky Innovation tvoří část ložní plochy zádovou opěrku. Sedací část posunete, do vzniklé mezery sklopíte opěrák a rázem máte dostatek prostoru pro spánek i dvou osob najednou.

Zaměřte se na provedení matrace

Kvalitní matrace je zárukou uspokojivého odpočinku. U rozkládací pohovky může být uložena například v zásuvce pod sedací částí. Při proležení nebo ztrátě dobrých vlastností pak matraci jednoduše vyměníte za novou. Pokud upřednostňujete matraci z polyuretanové pěny, měla by disponovat objemovou hustotou materiálu minimálně 30 kg/m3. Rozkládací sedačky Innovation mají zabudovanou pružinovou matraci, která se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Každé ráno z ní proto zaručeně vstanete jako znovuzrození!

Jak tedy nejlépe vybrat rozkládací pohovku? Přijďte k nám do pražského showroomu Alax, kde vám pomůžeme nejen s jejím výběrem, ale také s veškerým dalším nábytkem do obývacího pokoje, ložnice či kuchyně.

Další doporučené články

Byt v eklektickém stylu šéfdesignéra In2design ...

Přidáno 11. 02. 2024
In2design: Díky správnému plánování a rozdělení do zón vznikla ložnice, dětský pokoj pro Sophii a kuchyň s obývacím pokojem. Místnosti jsou propoje...

Investoři z GCC mají vzácnou příležitost vlastn...

Přidáno 09. 02. 2024
Nejnovější projekt společnosti Barratt London se skládá z pouhých sedmi domů v zóně 3 jihozápadního Londýna. Průměrné ceny nemovitostí v této oblas...

ART-MAFI přináší dřevěné podlahy pro náročné: „...

Přidáno 08. 02. 2024
Masivní dřevěné podlahy jsou většinou lidí považovány za ten nejpříjemnější a nejvíce přírodní materiál, který si můžete do svého interiéru dopřát....

Rezidence Big Sky Montana navržená společností ...

Přidáno 06. 02. 2024
Kor Architects: Útočiště lyžařů, v němž se mísí tradiční montanská rustikálnost s čistými moderními liniemi inspirovanými průmyslovou minulostí státu.

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG