CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Top novinka Czech Deco teamu

Jak vybrat rozkládací pohovku na každodenní spaní

Vybrat správnou rozkládací pohovku, která splní všechna vaše očekávání, může být někdy pěkný oříšek. Jaké by měla mít rozměry, rozkládací mechanismus a matraci? Máme pro vás několik tipů, které vám tento nelehký úkol usnadní.

Alax

09. 12. 2022

Alax

09. 12. 2022

Pokud uvažujete o koupi rozkládací pohovky, zaměřte se primárně na její rozměry, typ mechanismu a kvalitu matrace. Na délku by měla měřit 200 cm, na šířku 160 – 180 cm po rozložení. Při nižší frekvenci přespávání může být sedačka i menší.

Preferujete snadnou přípravu? Pak volte systém Click Clack, kde je matrace složena uvnitř konstrukce sedačky. Stačí pouze sklopit opěrák nebo zvednout sedák a zatlačit na zádovou část. Uslyšíte zřetelné kliknutí a improvizované lůžko je připravené! Myslete však na to, že rozkládací sedačku s mechanismem Click Clack je vždy třeba umístit v dostatečné vzdálenosti od zdi nebo ji při použití odsunout.

 

Vyzkoušet můžete také pohovky se zabudovanou celistvou matrací, kterou během pár sekund vytáhnete prudkým pohybem vpřed. Tento typ sedačky můžete postavit ke stěně, naopak ale potřebuje dostatek místa před sebou. Výhodou je, že na matraci při opětovném složení můžete klidně nechat prostěradlo. Stačí si jen přinést polštář, přikrývku a vše je připraveno. U luxusních rozkládacích sedaček značky Innovation tvoří část ložní plochy zádovou opěrku. Sedací část posunete, do vzniklé mezery sklopíte opěrák a rázem máte dostatek prostoru pro spánek i dvou osob najednou.

Zaměřte se na provedení matrace

Kvalitní matrace je zárukou uspokojivého odpočinku. U rozkládací pohovky může být uložena například v zásuvce pod sedací částí. Při proležení nebo ztrátě dobrých vlastností pak matraci jednoduše vyměníte za novou. Pokud upřednostňujete matraci z polyuretanové pěny, měla by disponovat objemovou hustotou materiálu minimálně 30 kg/m3. Rozkládací sedačky Innovation mají zabudovanou pružinovou matraci, která se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Každé ráno z ní proto zaručeně vstanete jako znovuzrození!

Jak tedy nejlépe vybrat rozkládací pohovku? Přijďte k nám do pražského showroomu Alax, kde vám pomůžeme nejen s jejím výběrem, ale také s veškerým dalším nábytkem do obývacího pokoje, ložnice či kuchyně.

Další doporučené články

Jaké bylo CZECH DECO TEAM Neformální setkání dn...

Přidáno 08. 02. 2023
Ve čtvrtek 2. února 2023 proběhlo znovu po několika letech tzv. Neformální setkání CDT. Jedná se o setkání architektů, designérů a zástupců firem, ...

Dům NAU ve španělském Ciudad Realu od MUKA Arqu...

Přidáno 08. 02. 2023
V městském kontextu, kde jsou sousední domy nutně připojeny k sobě bočními stěnami a vytvářejí lineární sled proti sobě stojících objemů, materiálů...

Vila Darya v Nowshahru, Írán, Zahra Fathi &...

Přidáno 08. 02. 2023
Vila Darya byla navržena na pozemku o rozloze 4500 metrů u krásného pobřeží Kaspického moře v Nowshahru. Návrh půdorysu přízemí byl podle požadavku...

Pod vrcholem. Rekonstrukce a přístavba rodinnéh...

Přidáno 08. 02. 2023
Jižní svahy prvního velkého předměstí hlavního města Prahy vždy lákaly k nóbl bydlení. Romantizující delirium typické výstavby se strmými střechami...