TOP NOVINKA CZECH DECO TEAMU

Luxusní postele na míru od Johann Malle jsou splněný sen pro designéry

Luxusní postele na míru Johann Malle (1)

Luxusní postele na míru od Johann Malle jsou splněný sen pro designéry

Jiří Novotný

07. 6. 2022

Jiří Novotný

07. 6. 2022

Luxusní postel je základem pro každou luxusní ložnici. Pokud se rádi odlišujete a pro své náročné klienty chcete to nejlepší, seznamte se s firmou Johann Malle. Její kontinentální postele na míru jsou v Česku naprostým unikátem.

Firma Johann Malle má 100letou tradici

Historie Johann Malle se píše už od roku 1913. Zajímavostí je, že ač název firmy nezní typicky česky, její zakladatel se jmenoval Jan Máhrla. Už na začátku podnikání ale Jan značku přejmenoval, protože obchodoval především s Němci. Hlavním stavebním kamenem jejich podnikání je kvalita. Kvalita zaručená tradiční ruční výrobou postelí v Česku, výhradně z přírodních materiálů.

Luxusní postele, které můžete customizovat do posledního detailu

Výběr dřeva, ze kterého vám truhlář vytvoří postel, je jedna věc. Schopnost přetvořit jakoukoliv designérovu, architektovu nebo klientovu představu ve skutečnost, je věc druhá. Postele Johann Malle se dají přizpůsobit doslova do posledního detailu.

 • Typ
 • Rozměr
 • Design
 • Polohovatelnost
 • Látka čalounění (barva, vzor, textura)
 • Materiál

To všechno a mnohem víc si můžete vybrat podle vašich preferencí při spolupráci s Johann Malle. Jde o jediné české luxusní postele vyrobené míru. Jako designér si můžete vybrat velikost postele a barvu čalounění tak, aby perfektně ladila se zbytkem ložnice. Stejný vzor na designové křeslo v předsíni a postel? Žádný problém.

Přizpůsobit ji můžete dokonce přesně na míru zdravotnímu stavu svého klienta, pokud má nějaké specifické potíže nebo omezení. Zkrátka – jediná hranice je vaše představivost.

Pro komfortní a zdravý spánek jen matrace ze 100% přírodních materiálů

Ručně vyráběné matrace sestávají z několika přírodních vrstev. Používá se:

 • bavlna
 • koňské žíně
 • přírodní kaučuk
 • kokosové, konopné a lněné vlákno
 • ovčí vlna
 • kašmír
 • nebo exotická velbloudí vlna
 • a taštičkové pružiny

MÁM ZÁJEM O POSTEL NA MÍRU

Nezávazně nás kontaktujte

Všechny tyto materiály jsou  podporují zdravý spánek. Narozdíl od syntetických materiálů mohou omezit spouštěče alergií, kožní potíže, předcházejí bolestem zad a jsou ideální pro lidi s nadváhou.

A výhody to má i pro přírodu – takovéto matrace šetří životní prostředí, protože se při jejich výrobě nepoužívá ropa

Co to je kontinentální postel?

Kontinentální postel by neměla chybět v žádné ložnici s nádechem luxusu. Od běžných postelí se na první pohled liší především výškou – obvykle měří kolem 60-70 centimetrů. Tím pádem vytváří dojem honosnosti a exkluzivity a bonus pro její uživatele je, že se z ní velmi snadno vstává a stejně snadno se do ní uléhá. Díky výšce v ní spáč navíc nemusí mít obavy z víření prachu u podlahy.

Skládá se ze spodního dílu, který obsahuje masivní rám, pružinový systém a další materiály. Na ty se položí hlavní matrace, na které může být ještě takzvaný topper – svrchní podložka.

Postel je díky kvalitním materiálům a jejich zpracování pevná a nevrže.

Skládá se ze spodního dílu, který obsahuje masivní rám, pružinový systém a další materiály. Na ty se položí hlavní matrace, na které může být ještě takzvaný topper – svrchní podložka.

Postel je díky kvalitním materiálům a jejich zpracování pevná a nevrže.

Postel, která klientovi vydrží celý život? Ano, je to možné

Johann Malle poskytuje na pružiny uvnitř kontinentálních matrací záruku 25 let. Při správné péči přírodní matrace bez problémů vydrží celý život.

Jak dlouho trvá dodání a kolik postel na míru stojí

Ruční výroba postelí a matrací od Johann Malle zaber zhruba 3-6 týdnů. Cena za celoživotní zdravý spánek začíná v závislosti na požadavcích klientů na 230 tisících korun včetně čela. Za to dostanete kromě unikátního kusu nábytku i komplexní servis – instalace a doprava je zdarma. I posléze umí specialisté z Johann Malle přizpůsobit tvrdost matrace aktuálním potřebám klientů.

Na vlastní oči v Bechově nebo v Praze

Matraci si můžete také před koupí zapůjčit a vyzkoušet. Členové týmu Johann Malle vás rádi přivítají ve své výrobě v Bechově u Mladé Boleslavi, kde se můžete podívat na to, jak se vaše postel vyrábí nebo v showroomu Johann Malle v Marina DOCKu v Praze. Pokud hledáte něco opravdu jedinečného, najdete to tam.

Zakladatel výroby a značky Johann Malle, sedlář a obuvník Jan Máhrla, odešel za prací do Německa a roku 1913 se vrátil zpět do Čech. Usadil se v Podkrkonoší, kde s rodinou vybudovali společnou dílnu na obuv a sedla. Odtud byl už jen krok k použití přírodních materiálů na výrobu pevných a kvalitních matrací, kterých byl v té době nedostatek.  Vzhledem k tomu, že produkty začaly více cílit na vyšší vrstvu zákazníků, většinu z nich německého původu, Jan po dohodě s rodinou přejmenoval značku na Johann Malle.

Konzultace s odborníkem od Johann Malle?
Kontaktujte nás

Další doporučené články

Niko hydro pro komfort na zahradě

Zpět na články Sdílet Sdílet Niko hydro adaptér S Niko adaptérem se můžete v létě klidně přestěhovat na zahradu s veškerým komfortem interiéru. Díky němu

více

Intimní hygiena na dosah

Zpět na články Sdílet Sdílet Intimní hygiena je čím dál tím více diskutovaným tématem a samozřejmě existují různá řešení pro uspokojení všech zákazníků. Firma TECE

více

Cobra UNICO – Jaký tvar má krása?

Máte raději přímočarost minimalismu nebo rafinovanost zdobných detailů? Přímé čisté křivky nebo oblé historizující linie? Společnost Cobra v nové kolekci UNICO dovedně kombinuje minimalistický i

více

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Adresa

Za mototechnou 37, Praha 5, 150 00

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz