CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Návrh domu

Stavíte nový dům? Běžné katalogové řešení neumí zohlednit lokalitu a vaše potřeby, proto doporučujeme návrh domu na míru od profesionálů ve spolupráci s CZECH DECO TEAM. Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi personalizovaným návrhem domu na míru a katalogovým? Seznamte se s postupy, pomocí kterých se vytváří návrhy domů s profesionály, které sdružuje CZECH DECO TEAM.

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

Stavíte nový dům? Běžné katalogové řešení neumí zohlednit lokalitu a vaše potřeby, proto doporučujeme návrh domu na míru od profesionálů ve spolupráci s CZECH DECO TEAM. Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi personalizovaným návrhem domu na míru a katalogovým? Seznamte se s postupy, pomocí kterých se vytváří návrhy domů s profesionály, které sdružuje CZECH DECO TEAM.

Jak probíhá realizace návrhu a konceptu rodinného domu?

Základem je konverzace na téma vašich představ a tužeb. Společně na základě rozhovorů vytvoříme koncept, který bude sloužit jako vodítko pro realizaci. Pomůžeme vám se zadáním pro architekty i stavební firmy. Zajistíme vzorky konkrétních materiálů vybraných k realizaci, které budete moci prostudovat.

Jedním z výstupů bude 2D půdorys v měřítku s ohledem na ergonomii a vaše požadavky týkající se rozmístění vybraného nábytku, osvětlení apod. Následuje 2D pohled na stěny v měřítku s již konkrétně vybranými zařizovacími předměty.

V případě zájmu je možné vytvořit výkresy pro výrobu nábytku na míru či 3D vizualizaci pro perfektní představu o vašem novém bydlení.

>> Potřebuji poradit s realizací návrhu domu <<

 

Dům pro život musí být v harmonii s místem a krajinou. Neexistuje univerzální návrh domu, protože každé místo je jedinečné. Při kvalitním návrhu domu je třeba zohlednit více aspektů. Se všemi vám rádi pomůžeme.

1. Orientaci obytných místností

Obytné místnosti by měly být situovány na východní, jižní a západní stranu, aby měly dostatek přirozeného světla. Na sever se doporučuje strana domu s nejmenším počtem oken.

2. Usazení objektu do terénu

Výškové usazení do terénu zásadně ovlivňuje řešení domu, zejména zpevněné plochy, schodiště a celkový vzhled zahrady. I na zahradu je vhodné myslet již při návrhu domu. Právě zahrada dodá domu a jeho nejbližšímu okolí charakter.

​3. Vnitřní dispozice objektu

Interiér musí být nejen atraktivní, ale také funkční a praktický – bez hluchých míst. Dispozice je v průběhu času třeba přizpůsobit rodinné situaci či potřebám jeho obyvatel, takže je vhodné myslet i do budoucna. Víme, jak takový dům navrhnout.

4. Vnější vzhled domu

Architektura domu by měla respektovat okolí a zároveň by se vám měla líbit. Citlivé zasazení do stávající zástavby a současné splnění vašich přání je úkol, který je pro nás výzvou.

5. Volba materiálů a technologie

Materiály a technologie máme praxí ověřené. Používáme špičkové produkty a jednáme pouze s kvalitními dodavateli, na které se můžeme spolehnout. Navíc díky dlouhodobým smlouvám můžeme nabídnout cenově výhodné nabídky, ze kterých budete těžit právě vy.

​6. Hospodárný provoz domu

V návrhu se soustředíme na nízké provozní náklady a zdravé bydlení. Umíme nízkoenergetické a pasivní domy, ekologický přístup považujeme za důležitý.

Tip: Dejte pozor na expozici vůči světovým stranám. Na sever by měl mířit co nejmenší počet oken. Navštivte váš pozemek ve všech možných denních i ročních dobách, pozorujte, kde vychází a zapadá slunce.

Studii zpracovává architekt, se kterým návrh domu tvoříte. Tato fáze je v podstatě nejvíce individuální částí projektu, protože jde o spojení odborníka s jeho znalostmi a zkušenostmi s vámi, vašimi touhami a přáními.

Vzájemnou komunikací dojde k vytvoření funkčního a estetického návrhu, který bude odrážet vaše představy a současně plnit zákonné podmínky.

Architektonická studie je procesem snění a tvoření, při které se odborník snaží vnést vaše požadavky a představy na papír. Výstupem této studie jsou půdorysy, řezy, pohledy a vizualizace, včetně možnosti 3D.

>> Chci návrh domu od profesionálů <<

 

Umístění rodinného domu na stavební pozemek řídí vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území. Nemusíte tyto informace studovat, my známe přesné vzdálenosti a další požadavky na odstupovou vzdálenost, která vychází z požárně bezpečnostního řešení rodinného domu.

Jako profesionálové disponujeme nejen zkušenostmi, ale také znalostmi ve všech potřebných odvětvích, proto se na nás můžete spolehnout. Návrh domu je forma projektové dokumentace, jejímž cílem je ukázat budoucímu majiteli domu koncept a dispozice plánované stavby.

Důležitost tohoto návrhu bývá někdy podceňována, což bývá bohužel odhaleno až pozdě, v nesouladu či nedokonalé funkčnosti bydlení. Svěřte své snové bydlení do rukou profesionálů z týmu CZECH DECO TEAM.

Kontaktujte náš realizační tým

Pomůžeme vám s realizací vašich snů od návrhu až po kolaudaci. Využijte náš realizační tým složený ze zkušených odborníků v oblasti návrhů interiérů i novostaveb, nebo volejte na +420 778 488 084.

Stačí poslat nezávaznou poptávku. V textu, prosím nezapomeňte jen uvést důležité informace:

  • jaký dům chcete postavit, jaké máte představy
  • v jakém časovém horizontu – kdy chcete s návrhy nebo realizací začít
  • kde se nachází místo realizace
  • jakou máte představu o finanční náročnosti

Zanechte nám na sebe kontakt, my se s vámi spojíme do 24h a doporučíme vám vhodné řešení.

Další doporučené články

Undone, Bumehen, Teherán, Írán, autor: Babak Ab...

Přidáno 27. 02. 2024
Název Undone, který tento projekt nese po svém [ne]dokončení, odkazuje na pozdní rozhodnutí zastavit práce na fasádě a povrchových úpravách budovy....

The Nest, Inverloch, Austrálie, Atlas Architects

Přidáno 26. 02. 2024
Atlas Architects: Tento 7,4hvězdičkový energeticky úsporný dům, který se nachází podél pobřežního břehu surfařské pláže Inverloch, představuje pro ...

Skryté zárubně a dveře DORSIS  - jak vybrat ty ...

Přidáno 23. 02. 2024
Přímé linie, estetika jednoduchosti a minimum zdobných prvků - to jsou viditelné trendy moderních interiérů, bez ohledu na to, zda stavíte rodinný ...

Proč je TECEnow skvělou volbou?

Přidáno 22. 02. 2024
TECEnow je ovládací tlačítko toalety od společnosti TECE, která se zabývá sanitárními systémy a řešením koupelny. Produkty této značky jsou proto n...

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG