CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Projektová dokumentace

Projektová dokumentace Mnoho starších bytů a rodinných domů nesplňuje současné vysoké nároky na moderní rodinné bydlení. Proto jako profesionálové pod značkou Czech Deco Team zajišťujeme komplexní i částečné vypracování projektové dokumentace, od návrhu plánované stavby, zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení, přes realizaci staveb, až po zpracování dokumentace skutečného provedení stavby pro kolaudaci. Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat, musíte mít zpracovanou projektovou dokumentaci.

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

Projektová dokumentace

Mnoho starších bytů a rodinných domů nesplňuje současné vysoké nároky na moderní rodinné bydlení. Proto jako profesionálové pod značkou Czech Deco Team zajišťujeme komplexní i částečné vypracování projektové dokumentace, od návrhu plánované stavby, zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení, přes realizaci staveb, až po zpracování dokumentace skutečného provedení stavby pro kolaudaci.

Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat, musíte mít zpracovanou projektovou dokumentaci.

CZECH DECO TEAM: profesionálně zpracovaná projektová dokumentace

Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem s realizací projektů jsme schopni optimalizovat návrh z pohledu následné realizace již v projektové fázi a zkrátit tak dobu stavby, minimalizovat problémy a značně ušetřit finanční prostředky.

Rozumíme nejrůznějším materiálům a technologiím staveb, tyto znalosti a zkušenosti pak úročíme při vytváření projektové dokumentace. Kromě zpracování projektové dokumentace nás můžete oslovit i s dalšími požadavky, například realizací celé stavby. Jsme odborníci přes rekonstrukci a výstavbu, rádi vám pomůžete ve splnění vašeho snového bydlení.

Dokumentace ke stavebnímu povolení, zkratkou DSP, je dokument, na jehož základě dostanete stavební povolení nebo ohlášení. Je třeba se informovat na stavebním úřadě, jaké náležitosti musíte splnit. Rádi veškeré povinnosti vyřídíme za vás.

Pak vás nemusí trápit, že dokumentace musí být zpracována dle vyhlášky 499/2006 Sb., problematiku projektové dokumentace známe opravdu detailně.

Projektová dokumentace pro provádění stavby

Dokumentace provedení stavby, zkratkou DPS, je oproti dokumentaci pro stavební povolení či ohlášení stavby detailněji zpracovaná dokumentace pro stavební povolení.

Obsahuje technická řešení stavby, specifikace jednotlivých materiálů, položkový rozpočet a další technické detaily. V položkovém rozpočtu jsou uváděny již konkrétní výrobci a materiály.

Tato dokumentace je vhodná pro všechny, kteří chtějí mít větší kontrolu nad náklady během výstavby.

Dokumentace pro výběr zhotovitele stavby veřejné zakázky

Dokumentace pro výběr zhotovitele stavby, zkratkou DZS, je potřebná u veřejných zakázek. Posuzuje se způsobilost jednotlivých osob, dodavatelé, podmínky provedení výstavby, cenová nabídka apod. Náležitosti této dokumentace jsou opravdu specifické a vyžadují vypracování zkušeným zhotovitelem, jako je CZECH DECO TEAM.

Prováděcí projektová dokumentace a její náležitosti

Každá projektová dokumentace pro stavební povolení musí být v souladu s vyjádřením stavebního úřadu a dalších správních orgánů, případně sousedů. Proto je důležité, aby již samotný návrh zahrnoval veškeré tyto připomínky a byl v souladu se stavebními normami a vyhláškami.

Při realizaci stavební dokumentace je důležité uvědomění si vztahu mezi stavbou a jejím okolím s ohledem na práva vlastníků. Také je třeba prověřit požadavky státních zájmů, občanských iniciativ, kapacit veřejného technického vybavení a vlivů stavby na životní prostředí a okolní prostředí.

Důležité je i prověření charakteru stavby z hlediska bezpečnosti, technické vybavenosti a prostorového uspořádání. Veškeré tyto sledované parametry by měly být v souladu se stavbou. Tím docílíte sounáležitost stavby v bezprostředním okolí, spokojenost vaší, ostatních obyvatel, ale také úřadů.

Proč mít součástí projektové dokumentace také výkaz výměr?

Součástí námi vytvořené projektové dokumentace je také výkaz výměr, tedy podrobný soupis materiálů a prací potřebných ke stavbě. Položkový rozpočet vám pomůže se zorientovat v cenové náročnosti výstavby nebo rekonstrukce.

Obsah projektové dokumentace rozšířený o výkaz výměr usnadní komunikaci se stavební firmou a snižuje riziko nedorozumění a dohadů, např. jaký je v ceně materiál.

Projektová dokumentace – vzor

V případě zpracování projektové dokumentace k rekonstrukci nebo revitalizaci se nejdříve zaměří stávající stav budovy. Poté následuje vlastní zpracování projektové dokumentace, při kterém se prověřují:

  • vztahy mezi stavbou a jejím okolí z pohledu vlastnických práv,
  • požadavky stavebního úřadu,
  • vlivy stavby na prostředí.

V dalších fázích se prověřují vlastnosti stavby z hlediska:

  • bezpečnosti,
  • prostorového uspořádání,
  • technické vybavenosti.

Pokud vás zajímá, jak vypadá vytvořená projektová dokumentace včetně výkaz výměr, máme pro vás vytvořený Vzor projektové dokumentace.

Vyberte si správného partnera při rekonstrukci či stavbě vašeho nového domova nebo komerčního projektu. Ta pravá partnerství jsou totiž skvělou životní investicí. Těšíme se na spolupráci s vámi, CZECH DECO TEAM.

Kontaktujte náš realizační tým

Využijte náš realizační tým složený ze zkušených odborníků v oblasti rekonstrukcí interiérů i novostaveb. Pomůžeme vám s realizací vašich snů od návrhu až po kolaudaci, včetně projektové dokumentace.

Stačí poslat nezávaznou poptávku. V textu, prosím nezapomeňte jen uvést důležité informace:

  • pro jaký prostro potřebujete projektovou dokumentaci
  • v jakém časovém horizontu – kdy chcete s návrhy nebo realizací začít
  • kde se nachází místo realizace

Zanechte nám na sebe kontakt, my se s Vámi spojíme do 24h a doporučíme Vám vhodné řešení:

Další doporučené články

Nekompromisní spojení odolnosti a designu v ovl...

Přidáno 28. 11. 2023
Odolnost a spolehlivost jsou spolu se špičkovým designem ve specifické DNA výrobků TECE, které uvedlo na český trh další varianty ovládacích tlačít...

Získej ocenění CZECH INTERIOR AWARD 

Přidáno 26. 11. 2023
Jste interiérový designér, architekt nebo realizátor, který s profesionály spolupracuje, a toužíte světu ukázat svá díla? V tom případě zpozorněte,...

Dům Lavra, Porto, Portugalsko - Ricardo Azevedo...

Přidáno 25. 11. 2023
Casa de Lavra je odrazem vztahu, který může architektura vytvořit mezi prostorem a klientem. Žádný dům není stejný a zejména u tohoto domu si archi...

Dotkni se mě! Nové povrchové úpravy skleněného ...

Přidáno 21. 11. 2023
Kvalitu nové povrchové úpravy skleněného tlačítka TECEsquare II teď pocítíte v konečcích prstů již při prvním dotyku. Prudce elegantní saténové skl...

MÁM ZÁJEM, ABY MĚ KONTAKTOVAL ODBORNÍK REHAU - ZAŠLEME VÁM KATALOG