Olga si od začátku představovala otevřený byt, který spojuje pracovní a obytné prostory. Návrh však vždy počítal s obytným uspořádáním. Vlastní příčka instalovaná pod vyztuženým nosníkem umožnila vytvořit funkční dvoupokojový prostor s pečlivě rozmístěnými zásuvkami, vypínači a svítidly.
Byt se skládá ze dvou hlavních částí: otevřeného obývacího pokoje s kuchyní a ložnice s vlastní koupelnou. Skleněná příčka odděluje tyto zóny a lze ji pro zajištění soukromí skrýt za těžké závěsy.. Ze vstupní části vedou dvoje dveře do koupelny se sprchovým koutem a šatnou.
Obývací pokoj elegantně rozčleňují jednotlivé zóny – útulná část s pohovkou, křesly a konferenčním stolkem plynule navazuje na prostor kuchyně a knihovny, kde jídelní stůl tvoří srdce domácnosti. Pozoruhodné je, že se Olze podařilo navrhnout dvě koupelny – jednu s vanou a druhou se sprchou a prádelní zónou – přestože původní plán počítal pouze s jednou. Chytře také přidala mezipatro nad prádelnu pro další úložné prostory, čímž zachovala byt světlý a nepřeplněný.
„Původně jsem si představovala tmavý interiér s černými stropy, ale během procesu navrhování jsem se přiklonila k jemnějšímu pojetí,“ svěřuje se Olga. Nakonec sytá skořicová paleta nahradila černou, zatímco teplá „papírově bílá“ pokryla stropy a jemně je rozčlenila podle funkce jednotlivých prostor.

Designové prvky a inspirace
Klíčovým prvkem interiéru se stal lustr Venini od Tonyho Zuccheriho, jehož dokonalý odstín pečlivě vybrali designéři. Později přibyl vintage lustr do koupelny a postupně se barevná paleta skládala jako dílky puzzle. Každý prvek – starožitný, vyrobený na zakázku a moderní – tvořil harmonický celek.
Mramorové detaily a prostorové členění
Inspirována architekturou milánské vily Necchi Campiglio ozdobila Olga chodbu mramorovými pruhy, které se protínají v osách dveří. V centrálním bodě křížení visí vintage lustr z muránského skla. V celém prostoru zdobí stropy sádrové lišty, zatímco trámy dodávají objem a decentně rozdělují otevřené prostory.
Materiály a barevná paleta
Olga vymalovala stěny barvami Benjamin Moore, protože oceňuje jejich širokou paletu a spolehlivou kvalitu pigmentů. Dubové parkety dodávají teplo, zatímco porcelánová kamenina a mramorové obklady vymezují koupelny. Mramorový portál rámuje vstup do sprchy a zdůrazňuje architektonickou preciznost bytu.
Nábytek a dekorace
Každý kus nábytku je pečlivě vybraným detailem v designovém příběhu. Vintage předměty z galerií v Bruselu a Moskvě koexistují s kousky vyrobenými na zakázku, které navrhla sama Olga. Jedinými novými přírůstky jsou italská pohovka Ditre Italia a lavice v předsíni.
Předsíň a obývací prostor
V předsíni, která je zarovnaná s osou vstupu, stojí na zakázku vyrobená konzole inspirovaná ikonickou estetikou Ettoreho Sottsasse, vintage italské zrcadlo, starožitný lustr a vzácné nástěnné svícny Gaetano Sciolari. V obývacím pokoji jsou k vidění výrazné kousky: jídelní stůl Willy Rizzo, vintage italské židle čalouněné látkou DEDAR, sběratelské svícny Poliarte a malé italské stolky. Prostředí doplňuje sklo ve stylu art deco z galerie A.M. Vintage a bronzové japonské vázy z galerie Balchug.
Kuchyň a ložnice
Kuchyňská linka, vymalovaná stejným odstínem jako stěny, jako by plynule splývala s interiérem, zatímco akcentní osvětlení zvýrazňuje ořechovou knihovní skříň. V ložnici je nad postelí umístěn sítotisk od Katyi Rozhkové a na stěně vintage francouzské svícny. Postel i rohová knihovna jsou Olžiny vlastní návrhy.
Umělecké akcenty a filozofie designu
Jedním z nejvýraznějších prvků je lustr Venini od Tonyho Zuccheriho zavěšený v koupelně – viditelný i z ložnice. Německé vintage svícny a obraz od Alexeje Lantseva dodávají prostoru uměleckou hloubku. Jak vysvětluje Olga Dann: „Každý projekt je pro mě jako krajka – jemně utkaná z hluboké lásky k domovu, životu, předmětům a mé profesi. Nápady se v průběhu let hromadí a čekají na svou chvíli. Když se objeví ten správný projekt, vynoří se z mé pokladnice a ožijí – a vytvoří tak jakési kouzlo.“












