TOP NOVINKA CZECH DECO TEAMU

Skryté zárubně a dveře Dorsis – co je důležité pro stavebníky?

Skryté zárubně a dveře Dorsis – co je důležité pro stavebníky?

Jiří Novotný

20. 4. 2022

Jiří Novotný

20. 4. 2022

Moderní architekturu a design ovládá již několik let minimalismus. Zásadním prvkem interiéru jsou nepochybně skryté zárubně, které dotahují koncept estetické čistoty a přímých linií k dokonalosti. Dveře a skryté zárubně Dorsis Fortius 52 pak díky designové vyspělosti, technické kvalitě i cenové dostupnosti představují špičku svého segmentu.

Základní myšlenkou využití skrytých zárubní je ukrýt konstrukci zárubní, magnetický zámek i závěsné panty tak, aby dveře mohly zcela lícovat se zdí a viditelná byla pouze tenká mezera mezi zdí a samotnými dveřmi.

Dveře a zárubně Fortius 52 jsme vyvinuli s cílem nabídnout architektům a investorům moderní řešení zárubní a dveří v nadstandardní kvalitě“, říká Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. „Soustředili jsme se na nalezení ideální konstrukce a použití takových materiálů, které zajistí výjimečnou pevnost zárubně i dveří. Výsledkem je celkový koncept zárubeň-dveře, nikoliv pouhé dva oddělené produkty.“

Hlavní výhody konceptu Fortius 52

  • Unikátní pevná konstrukce skryté zárubně z  hliníkové slitiny T6060 se speciálně řízeným zpracováním a optimální úrovní mechanických vlastností T66
  • Tloušťka dveří 52mm ve spojení s robustní konstrukcí zajišťuje dlouhodobou pevnost dveřního křídla. Tloušťka povrchových MDF desek je 6mm místo obvyklých 3mm.
  • Fortius 52 představuje optimalizovaný systém zárubeň-dveře, který umožňuje zvolit ideálního řešení do každého projektu.
  • Průchodová výška může být až 3500mm, tedy jistě až ke stropu většiny projektů, s nadpražím či bez něj, s nadsvětlíkem nebo šikminou.
  • Díky tloušťce dveří 52mm je možná aplikace volitelných prvků – skrytých samozavíračů, padacích prahů, dveřních zarážek, elektrického otevírání, atd.
  • Univerzální otevírání dveří dovnitř / ven
  • Variabilita povrchů dveří – od přírodní dýhy po CPL desky připravené k přemalování či dekorování.
  • Snazší a rychlejší montáž – celá konstrukce je dodávána smontovaná a vybavená ochrannými prvky pro snadnou instalaci

Co je důležité pro architekty a stavebníky?

skrytých zárubních je třeba přemýšlet s předstihem, již při přípravě rekonstrukce nebo stavby. Jedná se o sofistikovaný produkt, který vyžaduje profesionální přípravu dveřního otvoru a precizní instalaci.

Samotný rám zárubně se instaluje pod omítku v průběhu finálních stavebních prací. Rám se dodává již smontovaný, připravený pro okamžitou montáž. Je také vybaven ochrannými plastovými kryty, aby při montáži a omítání nedošlo k poškození nebo poškrábání. Teprve po dokončení všech stavebních prací se snímají ochranné kryty a instaluje dveřní křídlo.

Kvalitu našich dveří ocení zákazník až po instalaci a během používání. Chceme proto nejen vyrobit perfektní produkt, ale vytvořit pro stavebníky takové podmínky, aby i samotná instalace zaručila dlouhodobé a bezproblémové fungování. “ dodává Jan Krejčí ze společnosti Dorsisu.

Důležitá je designová variabilita

Technické řešení je jistě zajímavé, pravdou ale je, že zákazník se více soustředí na vzhled dveřního křídla. Klíčem k úspěchu je variabilita povrchů, která je v případě konceptu Dorsis téměř nekonečná – od přírodní dýhy přes CPL desky ve škále odstínů RAL a NCS po varianty se stěrkou, tapetou či obklady. Při výrobě dveří s povrchem z přírodní dýhy je možná spolupráce s výrobci nábytku – použitím stejné dýhy na dveřním křídle a nábytku lze dosáhnout estetického souladu a podpořit minimalistický charakter interiéru.

Snažíme se vyjít vstříc nejen požadavkům na moderní interiéry, ale i očekáváním stavebníků. Víme, že za námi zůstává nejen kvalitní produkt, ale i precizní instalace, což je pro zákazníka klíčové,“ dodává Jan Krejčí. DORSIS

Firma Dorsis se zabývá vývojem, zakázkovou výrobou na míru a realizací skrytých zárubní včetně nadstandardně vysokých neviditelných dveří po strop i prosklených variant, bezobložkových stavebních pouzder, celoskleněných posuvných příček, pivotových dveří a skrytých soklových lišt LINUS. 

Konzultace s odborníkem Dorsis?
Kontaktujte nás

Další doporučené články

Získej ocenění CZECH INTERIOR AWARD 

Jste interiérový designér, architekt nebo realizátor, který s profesionály spolupracuje, a toužíte světu ukázat svá díla? V tom případě zpozorněte, protože začíná první ročník jediného

více

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Adresa

Za mototechnou 37, Praha 5, 150 00

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz