CZECH DECO TEAM AKCE
Top novinka Czech Deco teamu

Skryté zárubně DORSIS jsou univerzální a nadčasové

Současný interiérový design sází na dokonalou funkčnost, perfektní technické provedení a jednoduché tvary s minimem detailů. Všechny tyto kvality nabízejí dveře se skrytými zárubněmi od českého výrobce DORSIS.

19. dubna 2023

Že dveře nejsou jen nezbytnou součástí komunikačních linií, ale mají i významný podíl na celkovém charakteru interiéru, jistě není třeba připomínat. V tomto směru se setkáváme se dvěma základními přístupy designérů a architektů: dveře dominantní, nebo naopak potlačené.

 

(foto: Dveře se skrytými zárubněmi Dorsis nabízejí téměř nekonečnou řadu designových řešení, vždy na míru konkrétnímu interiéru)

Dominantní či neviditelné?

Dveře se skrytými zárubněmi Fortius 52 od české firmy DORSIS umožňují realizovat obě tyto varianty, navíc ve zcela individuálním pojetí. „Pokud architekt nebo zákazník zvolí provedení s výraznou dýhou či kontrastní barvou, mohou být dveře se skrytými zárubněmi dominantním interiérovým prvkem,“ říká Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. „Pokud je třeba, mohou naopak opticky splynout s hladkou bílou stěnou, betonovou stěrkou, tapetou, obkladem ze dřeva, keramiky, laminátu, skla či jakéhokoliv jiného materiálu.“

Dorsis Fortius 52 byly vyvinuty a dodávají se vždy jako celek, instalaci zárubně prozrazuje jen téměř neznatelný tenký obvodový hliníkový rám, případně klika. Rám se osazuje pod povrchovou vrstvu podlahy, takže zárubně Fortius 52 nabízejí také bezprahové řešení, kdy podlaha volně prochází celým interiérem, a maximální průchozí výška až 3500 mm umožňuje navrhnout dveře na celou výšku stropu. Zárubně tedy plně odpovídají také dalším požadavkům architektů a trendům v architektuře a designu.

 

(foto: Zákazníky nejvíce zajímá volba povrchu dveřního křídla, variabilní je ale také samotné technické provedení, rozměry i přidané technické prvky)

Alternativa do každého interiéru

Dveře Dorsis se skrytými zárubněmi jsou kompatibilní s nejrůznějšími architektonickými styly. Budou skvěle vypadat v moderní minimalistické vile, ale lze je využít i při rekonstrukci a nápaditým způsobem doplnit rustikální, secesní, industriální nebo eklektický interiér. Moderní dveře sem dodají překvapivou dynamiku a individualitu. A čas potvrdí jejich vysokou technickou i estetickou kvalitu, která odolá jak mechanickému, tak i morálnímu opotřebení. Budou stále moderní a bez problémů se přizpůsobí i případnému redesignu interiéru.

 

Koncept dveří a skrytých zárubní Fortius 52 jsme vyvinuli s cílem nabídnout architektům a investorům moderní řešení zárubní a dveří v nadstandardní kvalitě. Soustředili jsme se na nalezení ideální konstrukce a na materiály, které zajistí výjimečnou pevnost zárubně i dveří. Výsledkem je dokonale sladěný komplet dveří a zárubní v jednom produktu,“ uvádí Jan Krejčí z Dorsis.

 

(foto: Dveře Fortius 52 se mohou instalovat i v akustické či protipožární variantě, bez problémů zvládnou i vlhké prostředí koupelen)

Elegantní i po technické stránce

Zatímco většina stavebníků - laiků má tendenci vybírat zejména podle vzhledu, profesionál vždy prověří i to, co není napohled vidět, ale pro funkčnost prvku je podstatné: konstrukci a technické detaily. Estetika jde v tomto případě ruku v ruce s praktickým myšlením a tradičním českým smyslem pro dobré řemeslo.

Velkou praktickou výhodou je již to, že Dorsis dodává dveřní křídlo i zárubeň Fortius 52 jako celek-koncept, takže nehrozí problémy se špatným dovíráním dveří, kroucením rámu apod. Komplet se vyrábí na míru pro stavební otvory do průchozí šířky až 1000 mm, pro zděné i sádrokartonové stěny. Speciální hliníková slitina T6060 zajišťuje velkou tuhost, maximální pevnost a dlouhou životnost zárubně, a to při subtilních dimenzích a malé hmotnosti rámového profilu. Povrch zárubně je opatřen práškovým komaxitovým lakem, povrch dveřního křídla je upraven ze všech stran, takže odolá i vlhkému prostředí. Výrobce nabízí i provedení s nadsvětlíkem, s šikminou a také akustickou, protipožární nebo bezpečnostní variantu.

 

Hlavní výhody dveří Dorsis se skrytými zárubněmi Fortius 52

  • Nadčasový design
  • Univerzální použití
  • Komplet dveře + zárubeň
  • Dlouhá životnost
  • Spolehlivá kvalita

 

(foto: Správnou volbou povrchu dveřního křídla lze významně ovlivnit charakter interiéru)

Dveře Dorsis se skrytými zárubněmi Fortius 52 uspokojí prakticky jakýkoliv požadavek a jsou optimální volbou do celého domu.

 

„Pečlivě vnímáme požadavky architektů a stavebníků, připravujeme naše produkty na míru jejich projektům. Vášnivě obdivujeme minimalismus a design, ale nikdy neustupujeme od nároků na prémiovou kvalitu a řemeslo. Víme, že za námi zůstává nejen kvalitní produkt, ale i precizní instalace, což je pro zákazníka klíčové,“ dodává Jan Krejčí ze společnosti Dorsis.

www.dorsis.cz

autor: Ing.Arch. Jitka Pálková

DALŠÍ DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 • Soukromá vila v letadle, Bali,

  Private Jet Villa se nachází na vrcholu útesu Nyang Nyang Beach na Bali v Indonésii a nabízí jedinečné luxusní útočiště…

  Soukromá vila v tryskáči, Bali
 • Altamira House, Guadalajara, Jalisco, Mexiko,

  Dům Altamira se nachází ve městě Zapopan a začal jako projekt rozšíření rezidence, ale rozrostl se díky možnosti získat sousední…

  rodinný dům
 • TECEsolid: odolné designové tlačítko, které nikdo

  Celokovové designové tlačítko TECEsolid je vybaveno skrytým uchycením a proto nezmizí ani z veřejných toalet.

  TECE tlačítko
 • Robles House, Zapopan, Jalisco, Mexiko,

  Araujo Galvan Arquitectos: Casa Robles je svědectvím harmonie mezi rodinným a pracovním životem, v němž se snoubí moderní design s…

 • Zaha Hadid Architects vítězí v

  Architektonická kancelář Zaha Hadid Architects (ZHA) vyhrála architektonickou soutěž na nový terminál pro osobní a nákladní dopravu v Rize. Ve…

  Zaha Hadid Riga Rpúax terminal
 • Kavárna a farmářský obchod “Snidanishna”

  Snidanishna" je nový příběh ukrajinské kuchyně v centru Charkova, který byl otevřen v březnu 2024. Návrh interiéru "Snidanishna" realizoval tým…

  Restaurace cafe
 • Subtraction House, Bragança Paulista, Brazílie

  Dům Subtraction House se nachází v luxusní rezidenční čtvrti Quinta da Baroneza ve městě Bragança Paulista, pouhých 90 km od…

  designová vila, dům, zahrada
 • Kancelář NK Arquitetura realizuje stavbu

  Bytový projekt o zastavěné ploše 300 m², který navrhly architektky Nicolle Nogueira a Katherine Heim Weber, je otiskem osobnosti klientů…

 • Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.