CZECH DECO TEAM

Přihlásit

Soutěž „Kreativní textilie“ č. 3: Vítězné textilie 2015

Již potřetí vyzvala Trevira v rámci konceptu „Klubu“ výrobce textilií z Treviry CS, aby se účastnili „Soutěže kreativity“. Tato kreativní soutěž dává všem výrobcům textilií možnost, zajistit si další body díky zvláště inovativnímu Trevira CS vývoji a také si zajistit další nároky na servis. Každá textilie je honorována. Z cca 100 textilií vybrala tříčlenná komise odborníků 10 vítězných textilií a 5 textilií, které obdržely zvláštní ocenění. Kritériem pro hodnocení byl stupeň inovace, technické provedení, způsobilost pro objektový popř. soukromý sektor a udávání trendů. Komisi tvořily Prof. Bettina Göttke-Krogmann (Burg Giebichenstein – Kunsthochschule Halle), Lars Leppin (Geschäftsführer von Lars Leppin GmbH im Stilwerk in Berlin) a Natalija Zimmermann (Interieur Designerin und Stylistin, BZ.Bildung-Beratung-Innovation, Leipzig).

Johann Malle

12.6.2022

Johann Malle logo

Johann Malle

12.6.2022

Již potřetí vyzvala Trevira v rámci konceptu „Klubu“ výrobce textilií z Treviry CS, aby se účastnili „Soutěže kreativity“. Tato kreativní soutěž dává všem výrobcům textilií možnost, zajistit si další body díky zvláště inovativnímu Trevira CS vývoji a také si zajistit další nároky na servis. Každá textilie je honorována. Z cca 100 textilií vybrala tříčlenná komise odborníků 10 vítězných textilií a 5 textilií, které obdržely zvláštní ocenění. Kritériem pro hodnocení byl stupeň inovace, technické provedení, způsobilost pro objektový popř. soukromý sektor a udávání trendů.

Komisi tvořily Prof. Bettina Göttke-Krogmann (Burg Giebichenstein – Kunsthochschule Halle), Lars Leppin (Geschäftsführer von Lars Leppin GmbH im Stilwerk in Berlin) a Natalija Zimmermann (Interieur Designerin und Stylistin, BZ.Bildung-Beratung-Innovation, Leipzig).

 

 

Vítězové:

Création Baumann: Artikel EFLORA

Kombinované různé tvůrčí techniky: Laser, náročná ruční technika. Technika Plug. Textilie je k dostání v rozměrech 140 x 300 cm. Jury ocenila hlavně perfektní technické provedení. Trojrozměrnost, textilie působí živě, hra světla a stínu. Použitelná jako dekor a také pro dělicí stěny. Pro Privat- a také Objektsektor.

 

Gebrüder Munzert: Artikel SOFT DUO 5.7, Kollektion PIVOT

Textilie splňující vysoké nároky: svému pojmenování dělá čest, neboť je měkká nejen na omak ale také opticky působí velice měkce. V Soft Duo je použita žinilky jak v osnově tak v útku, textilie je oboustraně využitelná. Použitelné jak v hotelovém tak privátním sektoru. Použitelné jako nábytková látka a těžká závěsovina či také opona, přehoz přes postel.

 

Jenny Fabrics: Artikel 50701-10587-0052-160

Semitransparentní Jacquard s lehkým proužkováním. Optimální neprůsvitnost. Připomíná česanou kvalitu z vlny. Těžká kvalita, sofistikovaná, elegantní, maskulinní, která je použitelná všude.

 

Kinnasand: Artikel HAIKOMO

Artikel Haikomo stejnohodnotné použití v osnově i v útku. Použití monofilu v kombinaci s  přízí lněného typu. Vzniká pocit tónovaného skla. Šířka 330 cm. Přírodní charakter, pro Objekt- a Privatsektor použitelné.

 

Lelièvre: Artikel METALO M1 GLACIER 727-02

Metalo je komplexní Jacquard taknina, zhotoveno za použití 2 útkových přízí. Tímto způsobem vzniká opulentní, bohatý Satin, který hraje matnými-lesklými-efekty. Příjemný na omak. Design velice malebný, vzniká pocit optického klamu. Použitelné pro klasické prostředí, jako např. v rezidencích ale také jako kontrast k betonu či oceli.

 

AB Ludvig Svensson: Artikel KHAKI 3745

Lehká ale stabilní nábytková textilie, připomínající pevnou lněnou textilii. Diferenční barevnost, střídající hloubky. Určeno pro moderní Design – klasický, současný, hodnotný.

 

Nya Nordiska: Artikel KITO CS – 01 ivory

U Artiklu Kito se jedná o velice náročnou práci. Na filamentový vlies, který připomíná japonský papír, byly napojeny proužky stejného materiálu. Dodatečně byla použita technika krešování. Textilie působí velice živě a organicky. Textilie krásně působí ve spojení se světlem. Šířka 330 cm. Nejlépe využitelné v soukromém sektoru.

 

Panaz: Artikel VOYAGER / Edison

U Artiklu Voyager se jedná o vzorovanou keprovou tkaninu – dekor tkaninu velice dobře využitelnou pro Accessoires. Překvapivě měkký omak, krásný lesk a maskulinní vyzařování = velice hodnotný charakter. Z dálky připomíná tweed s kohoutí stopou. Z blízka vidíme, že jde o optický klam a zjistíme čtyřbarevný jacquarový vzor. Privat- a obzvláště Objektsektor.

 

Rubelli: Artikel RUSKIN

Sametový omak, hodnotný lesk, to je damašek Ruskin od Rubelli. Fascinující design klasický ornament z renezance. Dramatické působení. Pro privatní sektor a velice hodnotný hotel.

 

Stotz: Artikel 6887.14 TECHNO

Artikel Techno se vyznačuji zajímavou a nepravidelnou dvoubarevností. Použity jsou zde dvě komplementární barvy v jedné přízi. Dodatečně – je kalandertovaný a působí hladce a leskle. Pro moderní ambiente. Privat i hotel oblast.

 

Zvláštní ocenění:

Baumann Dekor: Artikel 48513

velice náročná tkalcovská práce. Tkanina působí malebně skoro jako obraz – aquarel. Elegantní jacquard. Použitelné v klasickém a současném prostředí. Zvláště hodící se jako kontrast k moderním stavebním materiálům jako sklo a beton. Objektová oblast a také privátní.

 

Fidivi: Artikel RUSTICO

Artikel Rustiko odpovídá optikou a haptikou vlně, přesvědčí také sjednocenou dovoubarevností. Nepravidelnost v  dessinu, jakou přináší přírodní materiál, je dosaženo technikou tkaní, která nenechá rozpoznad žádný raport – proužky vznikají jakoby náhodně jak v osnově tak v útku. Textilie působí jakoby ručně vyrobená a hodí se pro rustikální ambiente pro privatní sektor ale také pro hotel a gastronomii. Nábytková látka, těžká závěsovina.

 

Gaetano Rossini: Artikel 221399.01.00

Pletenina pro kancelářskou oblast, např. pro potažení stěn,  3-D-konstrukce a má také zvukově izolační vlastnosti. Použitelné také jako čalounění.

 

Nelen & Delbeke: Artikel TOVASA 35/50

Klasická dvojitá tkanina, osnova monofil a v útku vláknitá příze. Moirée-Effekt. Pěkná hloubka při světle. Hotel, privat sektor.

 

Sahco: Artikel 2618-11 TUSSAH

Artikel Tussah: Faux-Uni, zvláště pěkný sametový pocit dodává. Tkanina působí velkoryse, opticky mohutně volumaticky, trojrozměrně. 316 cm šířka pro privat- i objektsektor.

 

Vaše Trevira! 🙂

 

 

Další doporučené články

Při výběru radiátoru trvejte na skutečně kvalit...

Přidáno 20. 09. 2023
Kvalitní povrch radiátoru není pouze estetickou záležitostí. Je to především pojistka dlouhé životnosti otopného tělesa. Zdánlivě bezvadný vzhled v...

S40 Residence, Bangkok, Thajsko od Invoke

Přidáno 15. 09. 2023
Rezidence S40, označovaná jako "domov v domě", je rekonstrukcí celého jednoho podlaží většího vícegeneračního sídla pro mladý pár v Bangkoku.

Kočičí dům na stromě, Kamakura, Japonsko, Tan Y...

Přidáno 13. 09. 2023
Pro kočky je dům celým jejich světem. S přáním naučit se navrhovat dům z pohledu našich nejdražších kočičích miláčků jsme se rozhodli považovat naš...

Dorsis LINUS – montáž skryté podlahové-soklové ...

Přidáno 12. 09. 2023
Skutečně precizně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale i podle dotažení i těch nejmenších detailů k dokonalosti...