Top novinka Czech Deco teamu

Boříme 6 největších mýtů o stropním topení

Stropní vytápění, nebo podlahové? To je, oč tu běží. Klasické topení v podlaze zná asi každý. Méně rozšířenou, ale stejně efektivní alternativou je stropní vytápění.

Komfort plus

19. 04. 2022

Komfort plus

19. 04. 2022

Protože hlavním důvodem pro volbu podlahového topení bývá často nedůvěřivost a chudé zkušenosti zákazníků, se dnes podíváme na 6 největších mýtů o stropním vytápění. Odpovědi na otázky nám poskytla firma Komfort Plus, která patří mezi naše dodavatele topení.

Stropní topení a chlazení v jednom – ideální designové řešení pro rekonstrukce

Většina lidí se bojí, že je stropní topení neefektivní, neúsporné, má vysoké ceny a jeho montáž je složitá. Proto se snažíme klienty, se kterými provádíme rekonstrukci, informovat o tom, jak je to se stropním topením doopravdy. Jaké jsou jeho výhody a jak vlastně stropní vytápění funguje. Moderní rodinné domy si zaslouží nejnovější technologie ve formě stropních sálavých systémů, které využívají vodu jako vodič tepla, takzvané teplovodní vytápění stropu. Hodí se v zimě i v létě.

MÁM ZÁJEM O NEZÁVAZNOU KONZULTACI

  • umí vytápět i chladit
  • mají nízké provozní náklady
  • jsou vhodné pro rekonstrukce
  • nemusíte kvůli nim bourat podlahy
  • instalují se suchou cestou.

Celoplošné stropní vytápění je vhodné pro rezidenční i komerční prostory, získáte díky němu topení, chlazení, akustický a designový prvek v jednom. Pokud se rozhodnete pro spolupráci s CZECH DECO TEAM, rádi vám pomůžeme s výběrem, zajistíme návrh, projekt i realizaci.

Mýtus č. 1: Teplo se drží u stropu

Největším předsudkem a předmětem diskuze ohledně stropních vytápěcích systémů je představa, že teplo stoupá nahoru a drží se u stropu. Pravda je ale taková, že u stropního vytápění je podíl sálavé složky zhruba 80 %, a proto jsou primárně ohřívány okolní konstrukce (podlaha, nábytek, zdi) a až od nich se ohřívá vzduch. 

Teplo ve skutečnosti nestoupá nahoru, ale rozšiřuje se do chladnějšího prostředí, do všech stran. Rovnoměrný průběh teplot díky tomu vytváří pohodlně vytopený prostor.

Mýtus č. 2: Cena stropního vytápění a chlazení je příliš vysoká

Odborníci z Komfort Plus nám prozradili, že cenově nejdostupnější a zároveň u zákazníků nejoblíbenější systém stropního vytápění a chlazení se u nich pohybuje od 2100,-Kč za metr čtvereční bez DPH.
V tomto případě se jedná o systém sádrokartonový, který v rámci jednoho stavebního kroku nahrazuje hned 3 samostatné profese. Vytápění, chlazení a konstrukční podhled. Pokud byste poptávali tyto 3 profese zvlášť, byla by to pro vás nepochybně větší investice, koordinace stavby by trvala déle a byla komplikovanější. Stropní vytápění a chlazení systémem Leonardo nevychází dráž než investovat do každé technologie samostatně, a navíc je pro vás bez starostí, zvlášť když u toho budeme my.

Pozn. Cena neobsahuje komponenty typu osvětlení, vzduchotechnické prvky a jiné předměty instalované do stropních podhledů.

Mýtus č. 3: Stropní systémy nejsou vhodné pro chlazení

Naopak. Všechny tři systémy firmy Komfort Plus jsou obzvláště vhodné i pro chlazení, a to díky kombinaci s tepelnými čerpadly. Na požadované změny teplot dokáže stropní topení reagovat ve velmi krátkém čase. Stropní systém začíná účinně chladit maximálně do 20 minut.  Na rostoucí teplo v interiéru dokáže reagovat pružně, a díky tomu vám v létě nikdy nebude doma horko.

Na rozdíl od klimatizace stropní systémy nedělají hluk a nevytváří průvan. Nehrozí vám tedy suchý vzduch a nachlazení, které je při využívání klimatizace tak častým problémem.

MÁM ZÁJEM O KATALOG

Po vyplnění formuláře se Vám zobrazí odkaz pro stažení
Mýtus č. 4: Nebudu si moci nainstalovat stropní světla, větrací otvory a další prvky

Chcete do nově zrekonstruovaného domu bodová světla, vyústění vzduchotechnických rozvodů nebo jiné stropní prvky? Všechny stropní systémy Komfort Plus se dají s takovými zařízeními kombinovat. Dokonce i pokud s tím nebylo počítáno při projektování, zvládne firma vytvořit pasivní části stropu pro další prvky.

Mýtus č. 5: Na stropní topení nemám dost vysoké stropy

Pokud není v prostoru přítomno zařízení pro úpravu vzduchu nebo zvláštní potřeby projektu, stačí mít navíc 10 cm pro sádrokartonový nebo dřevěný systém a 25 cm pro metalický. 

TIP: Podívejte se na rozdíly mezi jednotlivými druhy stropního topení a chlazení

Vychází se z požadované minimální světlé výšky místnosti. Pokud máte tedy v obytných místnostech bytu světlou výšku stropu alespoň 2,6 m nebo u rodinného domu 2,7 m, dokážeme vám s Komfort Plus nabídnout řešení.

Mýtus č. 6: Nebudu moci regulovat každou místnost zvlášť

Díky regulaci Smart365 můžete nastavit požadovanou teplotu zvlášť pro každou místnost, a to jak v režimu vytápění, tak i chlazení. Regulace ovládá vždy teplotu topné nebo chladící vody na základě nejnepříznivější místnosti. V režimu chlazení navíc neustále hlídá aktuální hodnotu rosného bodu a podle toho upravuje teplotu chladící vody. 

Stropní vytápění a chlazení je pohodlný a moderní způsob regulace teploty

Pokud chcete bydlet nebo pracovat ve zdravém a komfortním prostředí, snížit spotřebu elektrické energie a žít ekologicky, nízkoteplotní technologie, pod které tyto stropní systémy spadají, jsou něco pro vás. Kombinují mnoho funkcí v jednom stavebním kroku. Získáte díky nim konstrukční podhled, vytápění a chlazení, ale také skvělé akustické vlastnosti.

Další doporučené články

Nekompromisní spojení odolnosti a designu v ovl...

Přidáno 28. 11. 2023
Odolnost a spolehlivost jsou spolu se špičkovým designem ve specifické DNA výrobků TECE, které uvedlo na český trh další varianty ovládacích tlačít...

Získej ocenění CZECH INTERIOR AWARD 

Přidáno 26. 11. 2023
Jste interiérový designér, architekt nebo realizátor, který s profesionály spolupracuje, a toužíte světu ukázat svá díla? V tom případě zpozorněte,...

Dům Lavra, Porto, Portugalsko - Ricardo Azevedo...

Přidáno 25. 11. 2023
Casa de Lavra je odrazem vztahu, který může architektura vytvořit mezi prostorem a klientem. Žádný dům není stejný a zejména u tohoto domu si archi...

Dotkni se mě! Nové povrchové úpravy skleněného ...

Přidáno 21. 11. 2023
Kvalitu nové povrchové úpravy skleněného tlačítka TECEsquare II teď pocítíte v konečcích prstů již při prvním dotyku. Prudce elegantní saténové skl...