CZECH DECO TEAM AKCE
Top novinka Czech Deco teamu

Tradice a příroda je Johann Malle. Postele, které vám mohou změnit život

Luxusní matrace a postele Johann Malle jsou jedinečné kvalitními přírodními materiály v kombinaci se 100letou řemeslnou tradicí. Zjistěte více o tom, jak vám kvalitní spánek může změnit život.

Johann Malle Libra postel
Johann Malle logo
2. května 2023

Postel je místo, na kterém začíná i končí každý váš den. Kvalitní spánek je určující pro zdraví. I proto jsme se rozhodli tento článek věnovat firmě Johann Malle, která nabízí možná nejkvalitnější spánek u nás.

Johann Malle „má v rukou“ sto let tradiční řemeslné práce v Česku

Zakladatel firmy Johann Malle, vlastním jménem Jan Máhrla, se se svým bratrem Václavem v roce 1913 přistěhoval do Podkrkonoší. Tehdy skromná obuvnická a sedlářská dílna je dnes  jednou z nejpozoruhodnějších firem na poli zdravého spánku.

Všechna práce na výrobcích Johann Malle probíhá na Mladoboleslavsku. Od návrhů českých designérů a designérek po práci truhlářů, švadlen a čalouníků. I materiály firma odebírá z velké části od českých dodavatelů. Desítky hodin poctivé práce českých řemeslníků ústí ve výrobky, které jsou jedinečnými originály z prvotřídních materiálů.

Jan Plecháč o Johann Malle: „I v dnešní době je možné vyrábět produkty z čistě přírodních materiálů“

S Johann Malle spolupracují někteří z nejúspěšnějších designérů současnosti. Jan Plecháč, držitel mnoha mezinárodních i tuzemských ocenění za design a od roku 2023 také umělecký ředitel sklárny Moser, navrhl pro Johann Malle postel Libra. Ta je inspirována souhvězdím Vah a kombinuje robustnost a eleganci.

O spolupráci s Johann Malle říká: „I u Johann Malle jsme měli tu možnost spolupracovat s velmi šikovnými lidmi, kteří nám ukázali, jak je i v dnešní modernizované době možné poctivě vyrábět produkty z čistě přírodních materiálů.“Johann Malle Jan Plechac postel Libra

Matrace z přírodních materiálů zaručí zdravé pohodlí

Kombinace poctivého řemesla a luxusních přírodních materiálů je to, co zaručuje Johann Malle vystoupení z davu na českém trhu. Mezi jejich materiály patří bavlna, kokosové vlákno, ovčí vlna, koňské žíně, velbloudí vlna nebo kašmír.

Přírodní materiály jsou pro zdravý spánek a maximální pohodlí nezastupitelné. Jejich vlastnosti – prodyšnost, tvárnost, dobré vstřebávání vlhkosti a jemnost na dotek jsou metou, které syntetika nikdy plně nedosáhne.

Nemějte strach, Johann Malle myslí i na alergiky, a to matrací Alergik, která neobsahuje žádný materiál živočišného původu. Bavlna, prodyšné kokosové vlákno a přírodní kaučuk jsou vše, co potřebujete pro kvalitní a klidný spánek. Povlak je vyroben ze stoprocentní bavlny bez jakékoliv chemické úpravy.

Jediná matrace, kterou si můžete půjčit domů

Johann Malle respektuje investici do kvalitního spánku a chce, aby si jeho zákazníci byli jistí, že vybrali správně. Proto kromě osobní návštěvy, kterou firma glosuje slovy „správné rozhodnutí nelze uspěchat, u nás si chvíli poležíte,“ nabízí i zapůjčení matrace domů. Díky tomu ji můžete vyzkoušet v soukromí domova. 

Až se rozhodnete pro matraci, přijde na řadu sestavení celku. Nemusíte se bát mít speciální požadavky, v Johann Malle jsou připraveni udělat pro vaši vysněnou postel maximum. Bonusem je možnost ekologické likvidace vaší staré postele.

Postel, která s vámi zestárne

Na matraci jako celek dává firma prodlouženou, tříletou záruku, a na taštičkové jádro dokonce záruku 25 let. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. Pokud se změní vaše preference nebo tělesná konstituce, lze matraci později vytvrdit či změkčit. Řešit samozřejmě dovedou i skvrny a jiné poškození.

Navštivte výrobnu v Mladé Boleslavi nebo vzorový byt na Praze 8

Vzorový byt na adrese Smrčkova 2512/21 nebo výrobnu na adrese Bechov 86 můžete navštívit po telefonické domluvě. Johann Malle radí, abyste si na návštěvu vyhradili dostatek času. Ukáží vám, z čeho se postele i matrace skládají a nechají vás nahlédnout „pod pokličku“.

„Ačkoliv se rodinné know-how a naše výrobní postupy předávají z generace na generaci, z otce na syna, neznamená to, že bychom je drželi v tajnosti. Právě naopak! Naše dílna byla vždy přístupná veřejnosti a klientům a my tento zvyk ctíme dodnes,“ dodávají.

Více o kontinentálních postelích Johann Malle nebo cenách najdete v článku Luxusní postele na míru od Johann Malle jsou splněný sen pro designéry.

Johann Malle postel Libra

DALŠÍ DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 • Chata Buoy Bay Cabin architekta

  Výlety lodí na ostrovy San Juan byly pro ředitele Heliotropu Joea Herrina v dětství hlavní náplní letních prázdnin. Díky těmto…

  Interiér dřevěné chatky
 • Woorarra House, Melbourne, Austrálie, Rptecture

  Projekt renovace domu Woorarra House se vydal na cestu přeměny stávajícího statku na luxusní rodinné útočiště, v němž se snoubí…

  Dům, vila, obložená dřevem, zahrada
 • Lyvin Bingin Villas od Lyvin

  Lyvin Bingin Villas by Lyvin Property Indonesia je vilový komplex nacházející se v bujných týkových lesích jižního Bali, jen pár…

  Vila, točité otevřené schodiště
 • San Francisco Presidio Terrrace –

  Kompletní přestavba 2. patra bytového domu ve 2 jednotkách v historické budově z roku 1920. Rozsah projektu spočíval v kompletní…

  Bílá kuchyň, přírodní dřevo židle a ostrůvek
 • Trend přírodních materiálů a povrchů v

  V roce 2024 jsou přírodní materiály a povrchy v koupelnách stále populárnější. Obrací nás zpět k přírodě a prožitkům relaxace…

  koupelna TECE Semite trendy 2024
 • Rambler od GO’C v Indianole,

  Tato rezidence se nachází severozápadně od Seattlu na poloostrově Kitsap, jen pár bloků od malého plážového městečka, a stojí na…

 • CLB Architects: Basecamp, horské útočiště

  Toto horské útočiště se nachází v srdci Moonlight Basin v Big Sky v Montaně a je zasazeno do hustého jedlového…

 • Minimální proměna památkově chráněné čtvrti

  Rauch Architecture: Tato rekonstrukce se nachází v historickém bloku v jedné z prvních památkově chráněných čtvrtí v New Yorku, Chelsea,…

 • Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.