Top novinka Czech Deco teamu

Trezor jen pro boháče? Omyl, měli byste ho mít doma i vy

Máte doma hotovost, cennosti, důležité dokumenty a věci, o které nikdy nechcete přijít? Neznáme snad nikoho, kdo by na tuto otázku mohl s klidným svědomím říci ne. Navzdory tomu doma většina rodin nemá trezor. Přitom jde o poměrně malou investici, která vydrží klidně i na celý život, minimálně ale 20 let. A pravděpodobně se vyplatí i vám.

MetalSafe

20. 05. 2022

metalsafe logo

MetalSafe

20. 05. 2022

„Češi často chtějí bezpečnost obejít,“ říká majitel firmy Metalsafe
Historie Johann Malle se píše už od roku 1913. Zajímavostí je, že ač název firmy nezní typicky česky, její zakladatel se jmenoval Jan Máhrla. Už na začátku podnikání ale Jan značku přejmenoval, protože obchodoval především s Němci. Hlavním stavebním kamenem jejich podnikání je kvalita. Kvalita zaručená tradiční ruční výrobou postelí v Česku, výhradně z přírodních materiálů.

Podle průzkumu agentury ​​NMS Research má skoro polovina Čechů doma finanční rezervu v hotovosti. Jen 17 % z nich ji uchovává v trezoru. Kvalitní certifikované trezory české výroby od Metalsafe přitom začínají už na méně než deseti tisících.

MÁM ZÁJEM O KATALOG

Po vyplnění formuláře se Vám zobrazí odkaz pro stažení
Pět důvodů, proč se vám vyplatí pořízení trezoru

Mnoho lidí má za to, že je trezor jakousi zbytečnou nadstavbou. Všichni bychom rádi věřili, že nám se něco jako vykradení bytu nemůže stát. Bohužel, opak je pravdou. Mnoho trezorů navíc vaše cennosti ochrání i před ohněm a vodou.  A takové záplavy nebo požár už si dokážeme představit snáz.

Můžeme zjistit, jak je to s trezory Metalsafe? Vím, že tam jsou nějaké vyloženě ohni vzdorné, ale ty začínají asi na 30 tis. Ochrání do určité míry proti vytopení nebo vyhoření i ty levnější?

1 Důležité dokumenty budou v bezpečí. Dokumenty jako rodný list, smlouvy, zakládající listiny vám při ztrátě či poškození dokáží pěkně zavařit. Díky kvalitnímu trezoru budou chráněny před většinou vnějších vlivů.

2 Okamžitý přístup k tomu nejdůležitějšímu. Jak se říká, nevíte dne ani hodiny. Představte si krizovou situaci celostátní nebo celosvětové povahy. Možnost okamžitého přístupu k úsporám, cennostem a zbraním vám dá náskok před všemi, kteří musí cestovat do trezoru v bance.

3 Chrání okolí před zbraněmi. Domácí trezory chrání nejen svůj obsah před světem, ale také naopak. A pokud vlastníte jakoukoliv zbraň, představuje riziko. K 89 % všech náhodných střelných zranění dětí dojde doma.

4 Bonus pro pojišťovny. Pokud máte doma certifikovaný trezor, pojišťovna vám pojistí i to, co by za normálních okolností nepojistila.

5 Poskytnou vám klid. Bez ohledu na to, co se děje v tom občas bláznivém světě za zdmi vašeho domu. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu máte kontrolu nad svými cennostmi a máte k nim přístup.

Ať mě kontaktuje odborník

Pokud máte doma osobní, loveckou či sportovní zbraň, trezor je jasná volba

Pokud máte doma jednu nebo dvě zbraně, zákon vám ukládá jen je „vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení“. Formulace je vágní a nijak nespecifikovaná. A je možné, že pokud nikdy nedojde k žádnému neštěstí, nikdo se o špatném zabezpečení vaší zbraně nedozví. Ale zcela upřímně, více než zákon vás pravděpodobně zajímá bezpečnost vašich blízkých.

Nemusíme hned mluvit o vykradení domu. Úplně stačí, když k vám přijdou na návštěvu přátelé s dětmi, ty odemknou šuplík ve vaší pracovně, a může se stát něco, co si už nikdy neodpustíte.

Necertifikované sejfy a skříně jsou pro uložení zbraní zcela nevhodné. Proti odcizení zbraň prakticky neochrání – v některých případech mohou být překonány i během několika sekund. Naopak profesionální trezor vám zajistí neprůstřelnou ochranu před zákonem a především klid na duši, že vaše zbraň není nebezpečím pro okolí.

Rozdíl mezi českou kvalitou a sejfem, který si koupíte v hobby marketu

V hobby marketech koupíte sejf klidně za pár set korun. Ty jsou často úplně bez certifikace a nezaručují vám tedy nic jiného než placebo efekt. Ale podle Luboše Marečka z Metalsafe jsou i certifikované trezory z hobby marketů o mnoho tříd za těmi, které vyrábí oni. Je to způsobeno nedostatečností systému certifikací.

Certifikovaný trezor musí mít certifikovaný trezorový zámek, který zkušebna otestovala. Necertifikovaný trezor je jakákoliv schránka s jakýmkoliv zámkem, klidně malým visacím. Může být s nekvalitním zámkem, do kterého se dostanete šroubovákem. Možná sice vypadá pěkně, ale jeho bezpečnost je nezjistitelná. I kdyby byl kvalitní, při jeho případném vyloupení vám pojišťovna nic nezaplatí.

Kvalitní trezory mohou být také krásné na pohled.  Firma Metalsafe začala vyrábět vlastní trezory nejen proto, aby měla nad jejich kvalitou naprostou kontrolu, ale také proto, aby je mohla dělat na míru. Trezory Metalsafe tedy mohou mít šmrnc – dají se opatřit speciálním popisem anebo věnováním, můžete si vybrat barvu nebo nechat jeho interiér třeba vyložit sametem. Hranice je vaše fantazie.

S výběrem trezoru vám nejlépe poradí přímo experti z Metalsafe. Dopravu a instalaci od nich navíc budete mít zdarma. Mrkněte na jejich webovky.

Další doporučené články

Nejkrásnější dům na světě přizpůsobený moderní ...

Přidáno 20. 03. 2023
Společnost The Building Group odhaluje nový byt v nejvyšším patře budovy The Number 6 u příležitosti osmého výročí ocenění Stavba roku, které čtená...

The Break Residence, Saint-Hyppolite, Kanada, M...

Přidáno 15. 03. 2023
Architektura MU: Rezidence Break, postavená na břehu jezera Revdor v quebeckém regionu Laurentians, má různé tváře podle toho, zda ji objevíte z vo...

Vila Reden, Chorzów, Polsko, architekt Maciej F...

Přidáno 05. 03. 2023
Architekt Maciej Franta: Franta: Jedinečný kontext místa a možné potenciální negativní důsledky realizace nového objektu v této jedinečné oblasti z...

Tapety na zeď do každého interiéru

Přidáno 02. 03. 2023
Tapety se už dávno zabydlely v našich interiérech. Zútulňují a dávají život našim stěnám od všedních bílých zdí. Díky nim jsou interiéry osobité a ...